Opera udostępnia pierwszą na świecie mobilną przeglądarką dla graczy – Operę GX Mobile

Opera GX mobilna

Opera to jeden z największych na świecie twórców przeglądarek i lider w dziedzinie innowacyjnych rozwiązań internetowych. Rozpoznawalność produktów z czerwonym O w logo stale rośnie. Dziś ogłoszono wprowadzenie na rynek Opery GX Mobile – pierwszej na świecie przeglądarki na urządzenia mobilne zaprojektowanej specjalnie dla graczy. Mobilna edycja Opery GX jest odpowiedzią na ogromny sukces desktopowej wersji pierwszej na świecie przeglądarki dla gamerów, Opery GX, której liczba użytkowników wzrosła o 190 procent rok do roku. Mobilna i desktopowa Opera GX tworzą razem idealny ekosystem inspirowanych gamingiem przeglądarek.

Nowa wersja przeglądarki jest odpowiedzią na duże zainteresowanie ze strony użytkowników.

Od dnia, w którym uruchomiliśmy Operę GX, nasi sympatycy nieustannie prosili nas o mobilną wersję. Dziś z przyjemnością udostępniamy pierwszą wersję beta nowej mobilnej przeglądarki gamingowej

powiedział Maciej Kocemba, Product Director Opera GX

GX Corner zapewni najnowsze wiadomości i oferty ze świata gier

GX Corner to jedna z funkcji Opery GX. W przeglądarce mobilnej znajduje się poniżej paska wyszukiwania i ekranu szybkiego wybierania. To miejsce, które pozwala użytkownikom znaleźć informacje o najnowszych premierach, promocjach i newsy w jednym miejscu w przeglądarce. 

Inspirowany gamingiem design i łatwa nawigacja

W mobilnej odsłonie przeglądarki zastosowano minimalistyczny unikalny styl i wygląd inspirowany motywami ze świata gier. Po zainstalowaniu gracze mogą wybrać jeden z czterech dostępnych motywów: GX Classic, Ultra Violet, Purple Haze czy White Wolf. Jest to odpowiedź na to, że dotychczas gracze nie znaleźli przeglądarki odpowiadającej swoim gustom.

opera gx wygląd

Unikalna nawigacja i haptyka

Użytkownicy przeglądarki Opera GX Mobile będą mogli również wybierać między przyciskiem szybkiego działania (FAB) a standardową nawigacją. FAB jest podzielony na dwa rzędy: menu, które umożliwia wyszukiwanie, otwieranie lub zamykanie kart, oraz wiersz kart. FAB jest zawsze w zasięgu kciuka i wykorzystuje wibracje oraz sygnały haptyczne do interakcji z przeglądającym.

Innowacyjne funkcje 

Znacie funkcję Flow z tradycyjnej Opery? Znalazła ona swoje miejsce również w wersji GX Mobile. Pozwala ona graczom zsynchronizować mobilną wersję przeglądarki z komputerową wersją, skanując jedynie kod QR wyświetlany na desktopie. Flow to zaszyfrowana przestrzeń przypominająca czat współdzielona między obiema przeglądarkami, która umożliwia wysyłanie plików, linków, zdjęć i osobistych notatek, a więc dosłownie wszystkiego. Dostęp do nich jest możliwy w dowolnym momencie. Za pomocą Flow można udostępniać pliki o maksymalnym rozmiarze do 10 MB. Opera podaje, że gracze uznają to za szczególnie przydatne do udostępniania poradników oraz buildów postaci pomiędzy urządzeniami.

Opery GX Mobile posiada też funkcje znane ze stacjonarnej wersji takie jak blokowanie reklam, a także blokada komunikatów o polityce wobec plików cookie, które psują przyjemność z przeglądania. Użytkownicy Opery GX Mobile są również chronieni przed tymi, którzy próbują używać ich urządzeń do wydobywania kryptowalut.

Opera udostępnia pierwszą na świecie mobilną przeglądarką dla graczy – Operę GX Mobile

Od dziś Opera GX Mobile jest dostępna w wersji beta na Androida oraz iOS:

Źródło: informacja prasowa

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!