Opera GX ze zintegrowanym Discordem oraz więcej urodzinowych nowości

gx

Opera GX to pierwsza i jedyna przeglądarka zaprojektowana z myślą o potrzebach i preferencjach graczy, obecnie ponad 1,3 miliarda osób. W 2020 r. odnotowano rekordowy wzrost liczby miesięcznych aktywnych użytkowników – 121% od końca 2019 roku. Teraz Opera GX otrzymuje solidną urodzinową aktualizację. Przyjrzeliśmy się temu, co się w niej znalazło.

Opera GX z urodzinową aktualizacją

Od czasu kiedy większość naszego życia przeniosła się do sieci, Discord stał się miejscem wielotematycznych dyskusji, nie tylko tych związanych z gamingiem. Platforma zaczęła nawet pełnić funkcję narzędzia umożliwiającego szkołom prowadzenie lekcji online. Opera GX nie tylko integruje się z tą platformą, ale także dołącza do społeczności Discorda. Od dziś gracze mogą uczestniczyć w dyskusjach na temat GXa jak i świata gier na serwerze Opery GX na Discordzie.

Użytkownicy naszej przeglądarki prosili nas, żeby wbudować w przeglądarkę Discorda., więc spełniliśmy ich życzenie. Od teraz każdy może szybko i łatwo dołączyć do swojego ulubionego serwera i dyskutować w dowolnym wątku.

– mówi Maciej Kocemba, Product Director oraz twórca przeglądarki Opera GX

Dla korzystających z wielu kart na raz twórcy gamingowej Opery stworzyli nową funkcję o nazwie Hot Tabs Killer, która pozwala zidentyfikować karty, które najbardziej obciążają system oraz, jak sama nazwa mówi, sprawnie je “wyeliminować”. Tego jeszcze nie udało mi się przetestować, ale z pewnością przyjrzę się tej opcji.

Niezależnie od tego, czy jesteś zagorzałym, czy zwykłym graczem, Opera GX to portal do świata gamingu. Dostarczy najważniejszych wiadomości i wskaże nowinki dotyczące gier. Wygląda świetnie, brzmi idealnie oraz sprawi, że Twoja przeglądarka zużyje mniej zasobów, aby umożliwić ci idealną rozgrywkę.

Opera GX została zaprojektowana tak, aby dbała o wzrok użytkowników. Dzięki nowej funkcji o nazwie: Force Dark Pages możliwe staje się włączenia trybu ciemnego na każdej stronie internetowej, niezależnie od tego jak została ona zaprojektowana. Ta funkcja personalizacji witryn jest jeszcze w fazie beta, przez co musi zostać włączona ręcznie przez użytkownika. Mój test pokazał, że działa ona na ROOTBLOGu oraz paru innych stronach zupełnie przyzwoicie. Bug udało mi się w trakcie tego krótkiego sprawdzenia znaleźć na Dysku Google.

Aby uczcić swoje pierwsze urodziny wraz z liczącą ponad 3,5 miliona graczy społecznością, która co miesiąc aktywnie korzysta z Opery GX, zorganizowano specjalny urodzinowy stream na Twitchu na kanale Sypher PK 19 czerwca o godzinie 17:00. Transmisji będą towarzyszyć dyskusja zorganizowania na specjalnym discordowym serwerze Opery oraz konkursy.

Korzystacie z Opery GX? Dajcie znać w komentarzach czym Was do siebie przekonała.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!