OPPO A72 5G zaprezentowany. Pierwszy smartfon z MediaTek Dimensity 720 trafia na rynek!

OPPO A72 5G zaprezentowany. Pierwszy smartfon z MediaTek Dimensity 720 trafia na rynek!

Kilka dni temu firma MediaTek zaprezentowała światu zupełnie nowy procesor mobilny z modemem 5G stworzony z myślą o tańszych smartfonach. Długo nie musieliśmy czekać na pierwszy sprzęt wykorzystujący ten procesor. Na rynek trafia OPPO A72 5G!

OPPO A72 5G

Nowość producenta z Państwa Środka została wyposażona w ekran IPS LCD o przekątnej 6,5 cala oraz rozdzielczości FullHD+. Wyświetlacz ten cechuje się także zwiększonym odświeżaniem na poziomie 90 Hz. To powinno zapewnić jeszcze płynniejsze działanie zarówno podczas korzystania z aplikacji jak i w zwykłym przeglądaniu sieci. Za wydajność odpowiedzialny jest zaprezentowany kilka dni temu MediaTek Dimensity 720. Tym samym OPPO A72 5G jest pierwszym smartfonem wykorzystującą ten procesor.

OPPO A72 5G zaprezentowany. Pierwszy smartfon z MediaTek Dimensity 720 trafia na rynek!

Jednostka ta w połączeniu z 8 GB RAM-u ma, przynajmniej według zapewnień samego producenta, zapewnić wydajność, która w pełni wystarczy większości użytkowników. Ciężko powiedzieć jak faktycznie MediaTek Dimensity 720 będzie działać, ale tego dowiemy się zapewne dopiero po pierwszych recenzjach. Na pleckach znajdziemy trzy aparaty. Głównym jest matryca 16 Mpix, a dodatkowymi obiektyw superszerokokątny 8 Mpix oraz obiektyw 2 Mpix odpowiedzialny za wykrywanie głębi. Całość działa dzięki baterii o pojemności 4040 mAh ze wsparciem szybkiego ładowania o mocy 18 W.

Cena oraz dostępność

Póki co OPPO A72 5G będzie dostępny jedynie w samych Chinach. W Państwie Środka za sprzęt ten trzeba będzie zapłacić 1899 juanów czyli około 1025 zł. Osoby zainteresowane kupnem do wyboru będą mieć trzy wersje kolorystyczne – Neon, Violet oraz Simple Black. Niestety, ale sam producent nie zdradził jakichkolwiek informacji na temat globalnej premiery.

OPPO A72 5G zaprezentowany. Pierwszy smartfon z MediaTek Dimensity 720 trafia na rynek!

Zobacz także: Cherlak wydajności i tytan baterii, czyli recenzja Oppo A52

Specyfikacja techniczna OPPO A72 5G

Wyświetlacz: IPS LCD, 6.5 cala, FullHD+, odświezanie na poziomie 90 Hz
Procesor: MediaTek Dimensity 720 5G
RAM: 8 GB
Pamięć wewnętrzna: 128 GB
Aparat główny: 16 Mpix + obiektyw superszerokokątny 8 Mpix + obiektyw 2 Mpix odpowiedzialny za wykrywanie głębi
Aparat przedni: 8 Mpix
Akumulator: 4040 mAh wraz z obsługą szybkiego ładowania 18 W
Oprogramowanie: Android 10 z autorską nakładką ColorOS 7.2

Co myślicie o OPPO A72 5G? Chcielibyście by smartfon ten pojawił się w sprzedaży także w naszym kraju? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!