Strona główna Aktualności Oppo aktualizuje swoją nakładkę. Poznajcie ColorOS 6.0!

Oppo aktualizuje swoją nakładkę. Poznajcie ColorOS 6.0!

-

OPPO właśnie świętuje piątą rocznice istnienia ich autorskiej nakładki. Podczas wydarzenia mającego upamiętniać pięciolecie ColorOS chiński producent zapowiedział aktualizację do nowej odsłony nakładki!

ColorOS 6.0 czyli zmiany, zmiany, zmiany

Nowa wersja ColorOS stworzona jest przede wszystkim z myślą o bezramkowych smartfonach. Oczywiście nie oznacza to, że starsze urządzenia, które powstały przed erą bezramkowców nie otrzymają aktualizacji. OPPO tworząc ColorOS w wersji 6.0 chcieli zmaksymalizować komfort używania telefonu. Chiński producent postanowił także odświeżyć wygląd interfejsu. Nie zabrakło gradientowych motywów, które są nowym trendem na rynku urządzeń mobilnych.

coloroos 6.0 (2)

OPPO stworzyło także własny font nazwany OPPO Sans. Niestety, ale dostępny od będzie jedynie w języku chińskim, a co za tym idzie dla Europejczyków zmiana ta nie będzie w jakikolwiek sposób odczuwalna. Oczywiście nie zabrakło zapewnień o poprawie wydajności. Wszyscy za sprawą sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego. Telefon będzie uczyć się zachowań i zwyczajów użytkownika. OPPO deklaruje, że wystarczy 15 dni aby poznań to jak dana osoba korzysta z smartfona. Następnie sztuczna inteligencja sama postanowi, z których aplikacji korzystamy mnie i będzie je regularnie zamykać, a te, z których korzystamy często będą „zamrażane” w pamięci RAM. Tym samym ich uruchomienie będzie jeszcze szybsze. I trzeba przyznać, że brzmi to naprawdę ciekawie. Pytanie jak to będzie wyglądać w rzeczywistości. Już niejednokrotnie słyszeliśmy o sztucznej inteligencji, która miała zrewolucjonizować rynek smartfonów, ale na tą chwilę są to jedynie zapewnienia producentów, które nie mają zbyt dużego wpływu na codzienne użytkowanie. OPPO twierdzi, że ich nowe rozwiązania są w stanie zmniejszyć pobór energii o około 7%. Niby niezbyt dużo, ale zawsze to dłuższy czas pracy na baterii, a to dla wielu osób jest kluczową kwestią przy zakupie nowego urządzenia.

coloroos 6.0 (1)

ColorOS 6.0 pojawi się na smartfonach OPPO już na początku przyszłego roku. Producent nie ujawnił jednak, które z urządzeń otrzymają aktualizację. Nie wiemy także czy wraz z nową wersją nakładki otrzymają one Androida Pie. Z niecierpliwością czekamy na kolejne informacje!

Jak podoba się wam ColorOS 6.0? Zapraszamy do komentowania!

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej