OPPO będzie korzystać z patentów Nokii przy produkcji nowych urządzeń

OPPO_Logo

Ostatnie dni przynoszą nam sporo informacji na temat współpracy różnych firm. Najpierw widzieliśmy OnePlus i McLaren, później Xiaomi i IKEA, a teraz przyszedł czas na Nokię i OPPO!

Umowy licencyjne podpisane

Niestety, ale nie znamy szczegółów dotyczących podpisanych umów. Nie podano także o jakich kwotach mowa. Wiemy natomiast, że OPPO będzie mogło korzystać z patentów i technologii opracowanych przez Nokię, a w zamian będzie regularnie płacić fińskiemu gigantowi. Nie ujawniono o jakie dokładnie patenty chodzi, ale wszystko wskazuje na to, że chodzi o rozwiązania związane z siecią 5G. Plotki te wydają się niezwykle prawdopodobne. Łatwiej jest kupić od innej firmy gotową technologię niż poświęcić sporo czasu i środków na opracowanie własnej, która w końcowym etapie projektu może okazać się niedoskonała.

5g

5G jest przyszłością. Według najnowszych prognoz opracowanych przez IDC (International Data Corporation) zyski z nowej infrastruktury mają w 2022 roku mają wynosić 26 miliardów dolarów. Dla porównania zyski z infrastruktury 4G w roku 2018 mają wynieść “zaledwie” 528 milionów dolarów. Robi wrażenie prawda? Oczywiście są to jedynie przypuszczenia, które nie muszę odnaleźć odzwierciedlenia w rzeczywistości, ale często tego typu prognozy okazują się być zbliżone do faktycznych danych.

OPPO JEST JEDNYM Z LIDERÓW W BRANŻY SMARTFONÓW I Z PRZYJEMNOŚCIĄ WITAMY TĘ FIRMĘ JAKO KONCESJONARIUSZA NOKII. TA UMOWA POTWIERDZA TYLKO, ŻE NASZ SYSTEM LICENCJONOWANIA MA CHARAKTER GLOBALNY.

– powiedziała Maria Varselonna, Dyrektor Prawny w Nokii i prezes Nokia Technologies

To nie pierwsza umowa dotycząca patentów Nokii. Już wcześniej fiński gigant podpisał podobne porozumienie z innym chińskim producentem – Xiaomi. Obie firmy mogą korzystać z swoich rozwiązań i technologii w pewnym ograniczonym stopniu. W przypadku OPPO jest jednak inaczej. Nokia nie chce wykorzystywać ich licencji czy patentów, a w zamian za własne oczekuje odpowiednich, nieznanych nam, ilości pieniędzy przelewanych regularnie na firmowe konto. Pieniądze te mogą zostać wykorzystane do prac nad kolejnymi patentami czy nowym produktami.

Czekacie na nowości OPPO wykorzystujące patenty Nokii? A może nie umiecie się doczekać pierwszego smartfona chińskiego producenta korzystającego z sieci 5G? Czekamy na komentarze!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!