Oppo dzieli się technologią szybkiego ładowania VOOC z innymi firmami. Co to dla nas oznacza?

oppo k3 4

Obecnie niemal każdy szanujący się producent smartfonów wyposaża swoje urządzenia w możliwość szybkiego ładowania. Są firmy, które korzystają z już gotowych rozwiązań, są też ambitni producenci, którym dostępne technologie nie wystarczają. Do takich firm należy Oppo, które teraz dzieli się efektami swojej pracy z innymi graczami na rynku.

Szybkie ładowanie VOOC pojawi się w większej liczbie urządzeń

Chiński producent niedawno pochwalił się, że użyczył licencji na stosowanie technologii szybkiego ładowania VOOC dla ośmiu innych firm technologicznych. Są to następująco:

  • Anke Innovation Technology
  • Angbao Electronics
  • Hangzhou Shilan Microelectronics
  • Lilinda Technology Group
  • Ningbo Bull Digital Technology
  • Shenzhen Renqing Excellence Investment
  • Shenzhen Shishang Exhibition Technology
  • Core Sea Technology

Jeśli nie kojarzycie żadnych z tych firm – nie martwcie się. Zajmują się one przeważnie produkowaniem inteligentnych akcesoriów, kabli, ładowarek czy power banków. Warto wspomnieć, że podobne porozumienie Oppo zawarło już w listopadzie ubiegłego roku – wówczas udzielono licencji sześciu przedsiębiorstwom. W założeniu ma to popularyzować technologię VOOC – być może za niedługo ujrzymy ją w smartfonach i akcesoriach innych producentów.

Oppo dzieli się technologią szybkiego ładowania VOOC z innymi firmami. Co to dla nas oznacza?

Porozumienie skomentował Feng Ying, który w Oppo sprawuje funkcję dyrektora ds. własności intelektualnej. Oto, co powiedział na jego temat: “Technologia ładowania VOOC demonstruje przewagę technologiczną Oppo w dziedzinie szybkiego ładowania, znacznie potęgując wrażenia użytkownika płynące z ładowania. Jest nam bardzo miło ogłosić dalszy rozwój technologii VOOC poprzez udzielanie zewnętrznych licencji na jej stosowanie. Obecnie Oppo ma już 14 partnerów stosujących naszą technologię. W przyszłości zamierzamy udostępnić licencję dla większej ilości firm.”

Zobacz też: Oppo zaprezentowało ekran z niezwykle zagiętymi krawędziami

Potęga VOOC Flash Charging

Szybkie ładowanie Oppo jest jednym z najszybszych tego typu rozwiązań na rynku. Pozwala na naładowanie smartfona od 0 do 75% w zaledwie 30 minut. Najszybszy standard, nazwany także SuperVOOC, korzysta z napięcia 10 V i natężenia prądu wynoszącego 5 A. Z tej technologii korzysta Oppo Find X. Oppo udziela także swojej technologii firmie-córce OnePlus pod nazwą Dash Charge (Warp Charge).

Oppo dzieli się technologią szybkiego ładowania VOOC z innymi firmami. Co to dla nas oznacza?

Aby naładować smartfon przy użyciu technologii VOOC potrzebna jest nie tylko szybka ładowarka, ale także odpowiedni kabel USB, który jest grubszy niż te zazwyczaj dodawane do zestawu z telefonem. Zaletą tej technologii jest, oprócz krótkiego czasu ładowania, fakt, że cały układ odpowiadający za szybkie ładowanie znajduje się bezpośrednio w ładowarce, przez co smartfon nie nagrzewa się mocno podczas ładowania.

A co Wy sądzicie o szybkim ładowaniu od Oppo? Chcielibyście je zobaczyć w innych urządzeniach?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!