Rok 2024 może przynieść wiele ciekawych foto-smartfonów! Jednym z nich zdecydowanie będzie OPPO Find X7 Pro

OPPO Find X7 Pro zdradza pierwsze szczegóły na swój temat
OPPO Find X6 Pro (fot. producenta)

Odnoszę wrażenie, że rok 2024 będzie przełomowy pod względem fotografii mobilnej. Wszystko za sprawą nowych przecieków pojawiających się w sieci, które ujawniają coraz to nowsze i ciekawsze  informacje na temat zastosowanych aparatów oraz fotograficznych rozwiązań. Oto, czego dowiedzieliśmy się właśnie o nadchodzącym OPPO Find X7 Pro.

OPPO Find X7 Pro będzie pierwszym takim smartfonem na świecie?

OPPO Find X7 Pro pod względem mobilnej fotografii może być najciekawszym modelem, który zostanie wprowadzony na rynek w 2024 roku. Najnowsze doniesienia sugerują, że model ten jako pierwszy na świecie smartfon zostanie wyposażony w aż dwa peryskopowe teleobiektywy. 

Aparat główny w omawianym modelu ma cechować się rozdzielczością 50 Mpx i bazować na 1-calowym sensorze LYT-90. Pozostałe dwa obiektywy również mają mieć rozdzielczość 50 Mpx, ale pierwszy z nich zostanie wyposażony w sensor Sony IMX890 z 2,7-krotnym zoomem optycznym, natomiast drugi w sensor Sony IMX858 z 6-krotnym zoomem. Nieoficjalnie mówi się, że Find X7 Pro zaoferuje jeszcze obiektyw ultraszerokokątny o rozdzielczości 50 Mpx. Na koniec należy jeszcze dodać, że w przypadku tego modelu najprawdopodobniej kontynuowana będzie współpraca z firmą Hasselblad. 

OPPO Find X7 Pro zdradza pierwsze szczegóły na swój temat
OPPO Find X6 Pro (fot. producenta)

Nieoficjalnie wiadomo również, że pod obudową OPPO Find X7 Pro znajdzie się wykonany w 4 nm procesie technologicznym procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3, który składa się z jednego rdzenia Cortex-X4 o taktowaniu 3.3 GHz, pięciu rdzeni Cortex-A720 o taktowaniu 3.2 GHz, dwóch rdzeni Cortex-A520 o taktowaniu 2.3 GHz oraz układu graficznego Adreno 750. 

OPPO Find X7 oferować ma natomiast procesor MediaTek Dimensity 9300, który również wykonany jest w 4 nm procesie technologicznym. Składa się on z jednego rdzenia Cortex-X4 o taktowaniu 3.25 GHz, trzech rdzeni Cortex-X4 o taktowaniu 2.85 GHz, czterech rdzeni Cortex-A720 o taktowaniu 2.0 GHz oraz grafiki Immortalis-G720 MC12. 

Omawiany OPPO Find X7 Pro zapowiada się naprawdę interesująco i może być bezpośrednim konkurentem dla HONOR Magic 6 Pro, który z kolei jako pierwszy model na świecie wyposażony ma być w nową matrycę. 

Źródło: Gizmochina

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!