Oppo i OnePlus rozbudowują usługi AI we współpracy z Google

Oppo i OnePlus rozbudowują usługi AI we współpracy z Google

Sztuczna inteligencja oraz składane urządzenia to temat numer jeden tego roku. O ile rynek składaków jeszcze nie jest tak bogaty w urządzenia to AI zaczyna się mocno rozpychać na rynku. Do grona kilku producentów nowych technologii ze sztuczną inteligencją dołącza marka Oppo i OnePlus.

AI u nowych producentów smartfonów

Sztuczna inteligencja zawita do kolejnych klientów. W trakcie konferencji Google Cloud Next ’24 dwie globalne firmy Oppo i OnePlus wspólnie poinformowały, że ich smartfony również będą obsługiwać AI. Warto przypomnieć, że obie firmy jakiś czas temu przeszły fuzję mimo faktu, że cały czas należą do koncernu BBK Electronics (posiadającego np. realme, Vivo). Sztuczna inteligencja działająca na smartfonach powyższych firm będzie współpracować z Google Cloud. Zastosowane rozwiązania mają korzystać z modelu Google Gemini (chatbot ze sztuczną inteligencją opracowany przez amerykańskiego giganta).

Oppo AI
Fot.prasowe

Oprócz tego z konferencji Google Cloud Next ’24 dowiadujemy się, że smartfony Oppo z funkcją AI powinny posiadać cztery podstawowe funkcjonalności: wydajne obliczenia, umiejętność postrzegania świata rzeczywistego, samouczenia się oraz kreatywność. W efekcie, dzięki sztucznej inteligencji smartfony nabiorą większego znaczenia w świecie klientów. Musimy pamiętać, że wielu użytkowników mobilnych technologii miało lub cały czas ma dostęp do inteligentnych narzędzi. Na rynku oprócz Google Gemini jest jeszcze ChatGPT i wiele innych rozwiązań.

Jakie smartfony Oppo i OnePlus otrzymają sztuczną inteligencję?

Według statystyk producentów wiemy, że AI otrzymało już jakieś 10 milionów klientów. Wśród urządzeń, które dostały nowoczesne funkcje są modele Oppo Find X7 Series i OnePlus 12. Pojawi się także ciekawe rozwiązanie Oppo AI Eraser pozwalające użytkownikom usuwać obiekty, płynnie wypełniając tło, niemal bez żadnych widocznych śladów ingerencji w obraz. Jest to funkcja, która obecnie jest w stanie rozpoznać ponad 120 kategorii obiektów, w tym ludzi, zwierzęta domowe, telefony, kwiaty, drzewa i budynki. Musimy pamiętać, że jest to sztuczna inteligencja, która może się uczyć i rozwijać. AI Eraser pojawi się także na urządzeniach Reno 11 Pro, Reno 11, Reno 11 F, Find N3 i Find N3 Flip.

OPPO Reno 11F oficjalnie w Polsce
fot. producenta

Możemy być pewni, że producenci nie zatrzymają się tylko na tych modelach. Działania konkurencji motywują do konkretniejszych działań. Oppo zdaje siebie z tego sprawę podejmując szerokie działania w stronę rozwoju sztucznej inteligencji. Z komunikatu prasowego dowiadujemy się, że na początku tego roku Oppo utworzyło Centrum AI. Główny założeniem będzie poszerzanie możliwości w tej dziedzinie oraz tworzenia nowych telefonów z AI. W przeciągu najbliższych 3-5 lat OPPO i OnePlus będą współtworzyć funkcje do sztucznej inteligencji. Można śmiało powiedzieć, że ten rok będzie bardzo ciekawy pod kątem AI.

Źródło: Oppo

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!