OPPO K12 5G zdradza swój wygląd oraz częściową specyfikację techniczną

OPPO K12 na przeciekach
OPPO K11 (fot. producenta)

Z ostatnich informacjach pojawiających się w sieci wynika, że OPPO wkrótce może wprowadzić na rynek nowy model z serii K, który może trafić na inne rynki jako smartfon OnePlus. Oto, co już teraz wiemy na jego temat. 

OPPO K12 trafi na inne rynki jako OnePlus?

Wszystko wskazuje na to, że nadchodzący smartfon OPPO pojawi się na niektórych rynkach jako przebrandowany model OnePlus. Podobna sytuacja miała miejsce w przypadku OPPO K11 5G, który wiele cech designu i parametrów technicznych pożyczył OnePlus Ace 2V. Podobna sytuacja może mieć miejsce w przypadku OPPO K12 i OnePlus Ace V3, co potwierdza prawdopodobne zdjęcie OnePlus Ace V3 znajdujące się poniżej. 

OPPO K12 na przeciekach
OnePlus Ace 3V (źródło: GIzmochina)

Wróćmy jednak do OPPO K12, którego schemat również trafił do do sieci. Możemy na nim zauważyć, że front urządzenia posiadać będzie w górnej części otwór na kamerkę do selfie i rozmów wideo. Z tyłu natomiast znaleźć się ma podwójny aparat z lampą błyskową LED. Schemat OPPO K12 ujawnia także obecność suwaka alertów na lewej krawędzi oraz przyciski do regulacji głośności i klawisz zasilania. 

Co wiemy o specyfikacji technicznej OPPO K12?

Dotychczasowe plotki sugerują, że smartfon wyposażony zostanie 6,7-calowy wyświetlacz OLED o rozdzielczości 1.5K i częstotliwości odświeżania obrazu 120 Hz z otworem na kamerkę do selfie o rozdzielczości 16 Mpx. Tylny panel zagospodarowany zostanie prawdopodobnie przez potrójny aparat składający się z 50 Mpx + 8 Mpx + 2 Mpx. 

OPPO K12 na przeciekach
Schemat OPPO K12 (źródło: weibo.com)

Sercem OPPO K12/OnePlus Ace 3V zostanie najpewniej procesor Qualcomm Snapdragon 7 Gen 3, który wykonany jest w 4 nm procesie technologicznym i składa się z jednego rdzenia Cortex-A715 o taktowaniu 2.63 GHz, trzech rdzeni Cortex-A715 o taktowaniu 2.4 GHz, czterech rdzeni Cortex-A510 o taktowaniu 1.8 GHz oraz grafiki Adreno 720. SoC współpracować ma z 12 GB pamięci RAM oraz maksymalnie 512 GB pamięci wewnętrznej. Za magazynowanie energii odpowiedzialny ma być z kolei akumulator o pojemności 5000 mAh lub 5500 mAh z technologią szybkiego ładowania przewodowego o mocy 100 W. 

Co ciekawe, w sieci pojawiają się także plotki sugerujące, że model ten może pojawić się także na rynku jako OnePlus Nord CE 4. Na ten moment pozostaje zaczekać kilka tygodni na kolejne przecieki, które być może to potwierdzą. Oczekuje się, że OPPO K12 zadebiutuje pod koniec drugiego lub w trzecim kwartale tego roku. 

Źródło: Gizmochina

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!