OPPO K3 oficjalnie zaprezentowany w Chinach. Czekam na jego europejską premierę!

oppo k3 1

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami wczoraj zaprezentowany został OPPO K3. Model ten jest średniakiem, który ma podbić serca użytkowników. Patrząc na jego specyfikację myślę, że mógłby zdobyć popularność nie tylko w Państwie Środka, ale także w Europie. Przyjrzyjmy się mu bliżej!

Mocny średniak z wysuwanym aparatem

Na tę chwilę OPPO K3 dostępny będzie jedynie W Chinach. Za słabszą wersję, wyposażoną w 6 GB RAM-u oraz 64 GB pamięci wewnętrznej, trzeba będzie zapłacić 1599 juanów (ok. 890 zł), a za mocniejszy wariant z 8 GB RAM-u oraz 128 GB przestrzeni na pliki użytkownika 1899 juanów (ok. 1060 zł). Oczywiście ceny w Europie byłyby zdecydowanie wyższe z powodu podatków, kosztów dystrybucji czy nawet sprowadzenia urządzeń na Stary Kontynent, ale i tak uważam, że OPPO K3 wydaje się ciekawym średniakiem i co więcej mógłby być on bardzo ciepło przyjęty także w Europie.

oppo k3 3

Za wydajność odpowiedzialny jest wyjątkowo popularny w ostatnim czasie procesor Qualcomma czyli Snapdragon 710. Jednostka ta trafia do większości mocniejszych średniaków, ale jej szybkość działania powinna w zupełności wystarczyć większości użytkowników. Na froncie znajdziemy ekran typu OLED o przekątnej 6,5 cala oraz rozdzielczości FullHD+. Z wyświetlaczem został zintegrowany czytnik linii papilarnych. W samym ekranie nie znajdziemy jakiegokolwiek wcięcia czy dziury. Przedni 16 Mpix aparat został bowiem ukryty w wysuwanym panelu. Nie jest to rozwiązanie znane z OPPO Reno, a coś co tak naprawdę widzieliśmy jeszcze wcześniej.

oppo k3 2Zobacz także: Prasowe rendery OPPO Reno Z pojawiły się w sieci. Premiera już niedługo?

Na pleckach umiejscowiono natomiast dwa oczka – główne 16 Mpix oraz dodatkowe 2 Mpix odpowiedzialne jedynie za efekt rozmycia tła w trybie portretowym. OPPO K3 działa dzięki baterii o pojemności 3765 mAh wspierającej szybkie ładowanie VOOC 3.0. Nie zabrakło także tradycyjnego złącza słuchawkowego. Na tę chwilę dostępne będą dwie kolorystyki urządzenia: Nebula Purple oraz Secret Black (wyglądający bardziej na zielony), ale już niedługo do sprzedaży ma trafić także perłowo-różowy kolor. Czy OPPO K3 w przyszłości pojawi się także w Europie? Tego niestety nie wiemy, ale ja trzymam za to kciuki!

oppo k3 4

Co myślicie o OPPO K3? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!