Oppo ma już polskiego dystrybutora. Umowa podpisana

oppo rx17 neo (2)

Słyszeliście o Oppo? Pewnie tak, ponieważ w tym roku firma wydała dość nietypowy model Oppo Find X, który posiada wysuwaną wstawkę z aparatem. Oprócz tego słyszy się o nich coraz więcej, gdyż wiadomo, że szykują się do wejścia na nasz i europejski rynek. Niedawno zaprezentowane modele Oppo RX17 mają szansę trafić do nas za pośrednictwem dystrybutora AB.

Krótko o Oppo

Jeśli nie znacie dobrze Oppo, to przybliżę Wam trochę tę markę. Jest to jeden z czołowych chińskich producentów smartfonów, który w trzecim kwartale tego roku zamknął TOP 5 sprzedawców na rynku. W zeszłym roku, według danych Counterpoint. sprzedał 121,1 mln smartfonów co pozwoliło mu uzyskać czwarte miejsce na świecie po Samsungu, Apple i Huawei. Jest to też jeden z czołowych graczy na chińskim, czyli rodzimym, rynku telefonów.

oppo f9
Oppo F9

Oppo nigdy nie było moją ulubioną firmą i nie śledziłem pilnie ich poczynań oraz wydawanych produktów. Wiem jednak, że oprócz serii flagowej Find, wydają też urządzenia z serii F (pierwotnie ukierunkowanej na dobrą przednią kamerę), R (trochę mniej flagowe), A (budżetowce) oraz N (nietypowe konstrukcje). Jest w czym wybierać, a na dodatek większość telefonów wygląda naprawdę na urządzenia z wysokiej półki.

Współpraca z ABlogo AB

To bardzo znaczący gracz, do tej pory nieobecny w Polsce. Wiążemy z tym kontraktem duże oczekiwania. Powinniśmy z nim realizować duże obroty, bo jesteśmy jego głównym dostępem do rynku

Widać, że sytuacja jest poważna. Tak komentuje ją Andrzej Przybyło, prezes AB – czołowego dystrybutora sprzętów elektronicznych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Plany AB wykraczają poza Polskę, gdzie smartfony Oppo mają pojawić się w pierwszej połowie 2019 roku, i obejmują dystrybucję w Czechach oraz na Słowacji.

Wygląda na to, że AB nie będzie jedynym dystrybutorem produktów Oppo. Jak donosi Puls Biznesu, do końca roku umowę ma zawrzeć ABC Data (znana z dystrybucji telefonów Xiaomi). Nieoficjalnie mówi się też, że chińskie komórki może dystrybuować Tech Data.

Czy Oppo poradzi sobie w Polsce?

xiaomi abc data
fot. komputerswiat.pl

Myślę, że dystrybutorowi Oppo nie będzie tak łatwo jak ABC Dacie. Kiedy we wrześniu 2016 do Polski wprowadzono Xiaomi, firma ta była już znana dzięki kupującym z Chin lub sprzedawcom na Allegro. Telefony pomarańczowych nie były tak egzotyczne jak wydają się być urządzenia Oppo. Co prawda niektórzy wciąż nazywają je “bublem szmelcem”, ale musicie przyznać, że Xiaomi wyrobiło sobie niezłą pozycję w Polsce dzięki temu, że oferta stała się konkurencyjna i wielu posiadaczy polecało Xiaomi. Start Oppo będzie zdecydowanie trudniejszy, tym bardziej jeśli wytoczą od razu grube działa i zaczną sprzedawać telefony po wysokich cenach. Polacy raczej niechętnie kupują drogie telefony, tym bardziej nieznanych marek.

Też czekacie na smartfony Oppo w Polsce? Jakie modele ujrzelibyście najchętniej?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!