OPPO myśli o zegarku ze składanym wyświetlaczem

OPPO myśli o zegarku ze składanym wyświetlaczem

Elastyczne ekrany czy składane smartfony nadal nie są codziennością. Oczywiście producenci nieustannie pracują nad tego typu rozwiązaniami, ale przez wysoką cenę i niepewną trwałość nadal nie trafiły one do regularnej sprzedaży. OPPO do tematu podchodzi inaczej i pracuje nad inteligentnym zegarkiem, który ma otrzymać właśnie składany wyświetlacz.

Elastyczny ekran w smartwatchu – po co to komu?

OPPO złożyło już patent w WIPO (Światowa Organizacja Własności Intelektualnej) dotyczący właśnie składanego ekranu w smartwatchu. Oczywiście po pojawieniu się w sieci grafik z tego wniosku patentowego momentalnie zostały stworzone rendery mające rzekomo prezentować wygląd nadchodzącej nowości producenta z Państwa Środka. Musimy traktować je jednak z przymrużeniem oka i pamiętać, że nie wszystko co zostaje opatentowane trafia do regularnej sprzedaży.

OPPO myśli o zegarku ze składanym wyświetlaczem

Pomysł OPPO wydaje się jednak ciekawy, chociaż na tę chwilę nie umiem sobie wyobrazić sytuacji, w której potrzebowałbym tak dużego ekranu w zegarku. Oczywiście można wykorzystać go do nawigacji czy czytania wiadomości, ale równie dobrze możemy zrobić to na swoim smartfonie. Sam zegarek chińskiego producenta, po złożeniu wyświetlacza, ma wyglądać jak tradycyjny smartwatch. Z jednaj strony ekranu znajdziemy blokadę, która zapobiega samoczynnemu rozłożeniu się. Po jej zwolnieniu będziemy w stanie rozciągnąć wyświetlacz, który ma zwiększyć swoją długość prawie trzykrotnie.

OPPO myśli o zegarku ze składanym wyświetlaczem

Zobacz także: OPPO Reno 10x Zoom FC Barcelona Edition oficjalnie zaprezentowany

Sam patent został złożony w wrześniu 2018 roku. Tym samym chiński producent miał sporo czasu aby dopracować swoje urządzenie do perfekcji i jeśli faktycznie nadal nad nim pracuje to już niedługo powinno ono trafić na rynek. Jeśli tak się stanie to już teraz możemy spodziewać się tego, że cena nie będzie niska, a dostępność bardzo ograniczona. Jednocześnie już wcześniej Nubia zaprezentowała opaskę z wygiętym wyświetlaczem i to właśnie tak, zdaniem wielu, może wyglądać przyszłość smartfonów. Pozostaje nam czekać na kolejne informacje na ten temat!

Co myślicie o tak wyglądającym smartwatchu firmy OPPO? Czy składany ekran w inteligentnym zegarku jest czymś potrzebnym? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!