Oppo nie zapomina o swoich klientach, ale tutaj chyba coś nie pykło…

Oppo nie zapomina o swoich klientach, ale tutaj chyba coś nie pykło...
Oppo A60 / fot.oppo.com

Wydawać by się mogło, że niektóre premiery smartfonów kompletnie nie mają sensu. Ocenę najczęściej wydają blogerzy, klienci, ale tak naprawdę to rynek definiuje potrzebę wypuszczenia na rynek konkretnego urządzenia. Czy Oppo A60 ma sens bytu na tym rynku? Pewne dane techniczne pokazują, że nie.

Średniak czy budżetowiec? Oppo, o co tutaj chodzi?

Mowa oczywiście o świeżo zaprezentowanym smartfonie A60 na rynku wietnamskim. Urządzenie otrzymało 6,67-calowy wyświetlacz IPS LCD o rozdzielczości HD+ (1604 x 720 pikseli) z częstotliwości odświeżania 90 Hz. Szału nie ma, ale patrząc na specyfikacje możemy to chyba wybaczyć producentowi. Zupełnie inaczej będzie w kolejnej części, kiedy przyjrzymy wnętrzu Oppo A60. Przejdźmy dalej do specyfikacji, aby poddać urządzenie dokładnej ocenie. Na plusik specyfikacji jest złącze gniazda audio jack 3,5 mm i czytnik linii papilarnych. Ten został wbudowany w przycisk zasilania. Oprócz tych dodatków znajdziemy na urządzeniu oczywiście aparaty fotograficzne. Fotkę selfie wykonany kamerką 8 Mpix. Główne zdjęcia opierać się będą na wyspie z dwoma aparatami: 50 Mpix f/1.8 o polu widzenia 76° oraz 2 Mpix f/2.4, FOV 89°. Trochę bidnie, ale cóż poradzić. Przejdźmy dalej i zerknijmy na obszar ładowania oraz zasilania. Urządzenie wspierane jest akumulatorem 5000 mAh z mocą 45 W.

Oppo nie zapomina o swoich klientach, ale tutaj chyba coś nie pykło...
Oppo A60 / fot.oppo.com

Pisząc ten akapit zastanawiałem się (cały czas to robię) nad tym smartfonem, bo trochę nie rozumiem działania producenta. Gwarant zaoferował procesor Qualcomm Snapdragon 680. Oppo jaki sens jest wstawiać procesor nie z tej epoki? Powyższy chip miał premierę w okolicy 2021 roku. Wstawianie do smartfona takiego procesora to już absurd. W tym przypadku wydaje mi się, że Oppo chyba nie zrozumiało potrzeb rynkowych swoich klientów. To jednak problem producenta. Wróćmy do kolejnych szczegółów. Urządzenie będzie pracować na dwóch wariantach pamięci: 8 GB RAM-u LPDDR4X oraz 128 GB lub 8 GB RAM + 256 GB. Całe szczęście tu nie ma “dramatu” – ale nie wiemy na ten moment jak urządzenie poradzi sobie na rynku. Specyfikacja i samo urządzenie jest naprawdę nudne, dlatego resztę danych technicznych przedstawiam w linku producenta.

Źródło: Oppo

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!