OPPO patentuje etui z dodatkową klawiaturą QWERTY

OPPO patentuje etui z dodatkową klawiaturą QWERTY

Jakiś czas temu LG wprowadziło na rynek pokrowiec, który był wyposażony także w ekran. Wyświetlacz ten miał na celu przede wszystkim zwiększenie przestrzeni roboczej, a tym samym wygody użytkowania.Wszystko wskazuje na to, że OPPO chce iść podobną drogą, ale zamiast dodatkowego ekranu zastosować fizyczną klawiaturę QWERTY!

Nowy patent OPPO

Oczywiście w momencie, gdy w sieci opublikowano patent zgłoszony przez producenta z Państwa Środka momentalnie pojawiły się rendery stworzone przez LetsGoDigital. Tym samym nie są to grafiki pochodzące bezpośrednio od OPPO, a co za tym idzie tak naprawdę nie możemy być pewni tego, czy akcesorium to będzie właśnie tak wyglądać. Pomysł firmy z Państwa Środka jest niezwykle prosty. Tak naprawdę nadchodząca nowość to nic innego jak obudowa mająca chronić plecki telefonu, a jednocześnie oferować także fizyczną klawiaturę QWERTY.

OPPO patentuje etui z dodatkową klawiaturą QWERTY

Ciężko powiedzieć w jaki sposób klawiatura łączyłaby się ze smartfonem. Nie spodziewałbym się jakichkolwiek przewodów, a raczej komunikacji poprzez Bluetooth. Z jednej strony dla mnie byłoby to coś całkowicie zbędnego, a z drugiej domyślam się, że istnieją użytkownicy, którzy najzwyczajniej w świecie tęsknią za wykorzystywanymi kiedyś fizycznymi klawiaturami QWERTY. Ciężko jednak powiedzieć kiedy i czy w ogóle produkt ten trafi na rynek. Bardzo często od wniosku patentowego do prezentacji danego urządzenia mija naprawdę sporo czasu.

Zobacz także: OPPO Reno3 Pro to smartfon, który mógłby zostać następcą mojego Xiaomi Mi MIX 2S [RECENZJA]

Wprawdzie w sieci już teraz pojawiły się plotki mówiące, że etui z wbudowaną klawiaturą zostanie stworzone z myślą o OPPO Reno 3, ale myślę, że tego typu informacje musimy traktować ze sporym dystansem. Bardzo możliwe, że producent z Państwa Środka chciałby wprowadzić tego typu akcesorium przeznaczone nie tylko dla jednego modelu, a do większości smartfonów, które dobrze się sprzedają na całym świecie. Pozostaje nam uzbroić się w odrobinę cierpliwości i czekać na kolejne informacje na ten temat!

Co myślicie o nowym patencie OPPO? Czy waszym zdaniem takie etui z wbudowaną klawiaturą QWERTY ma sens? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!