OPPO patentuje urządzenie z kamerką z boku – tego jeszcze nie było!

OPPO Reno Z notch

Producenci wciąż starają się jak najlepiej zagospodarować front urządzenia i pokryć cały ekranem. By to osiągnąć stosują takie rozwiązania jak choćby przesuwane mechanizmy, tak jak w Xiaomi Mi Mix 3. Inne telefony mają przednie kamerki ukryte w wysuwanym mechanizmie. Tak zamierza zrobić również OPPO, ale w nieco innym stylu. Opatentowali niedawno telefon, który…

…ma aparat wysuwany od boku urządzenia. OPPO naprawdę mnie zaskoczyło!

Szkice patentowe oraz rendery urządzenia pojawiły się w bazie CNIPA. Skrót ten rozwija się do China National Intellectual Property Administration, co oznacza, że jest to po prostu chiński urząd patentowy. Te szkice i rendery pokazują bliżej nieokreślony telefon, który stanowi po prostu pokaz tego, jak taka technologia miałaby wyglądać. Nie oznacza to wcale, że taki model od OPPO niebawem pojawi się na rynku. Kamerka jest wysuwana z prawej strony i znajduje się obok dwóch aparatów z tyłu. Co ciekawe, na renderze wygląda to tak, jakby po wysunięciu odsłaniała ona fragment płyty głównej, znajdującej się pod spodem.

Oprócz tego na prawej krawędzi znalazł się guzik od uruchamiana urządzenia. Po drugiej stronie jest tacka na kartę SIM i przyciski głośności, a na dolnej krawędzi znalazł się głośnik, jack 3,5 mm oraz USB typu C. Obok wspomnianych aparatów na pleckach mamy także diodę LED. Co by nie mówić, nowy pomysł od OPPO wygląda całkiem nieźle i przede wszystkim ciekawie. Mimo, że to proste rozwiązanie, które jest dostępne i zostało tylko nieco zmodyfikowane, to jeszcze nie było czegoś takiego na rynku.

Zobacz też: Certyfikacja FCC zdradza sporo na temat nadchodzącego OPPO A31

Pojawia się tu jednak moje pytanie, czy takie umiejscowienie aparatu będzie wygodne w użytkowaniu? Jak wiadomo, ułożenie aparatu na górze jest najkorzystniejsze dla kąta robienia selfie. Czy w takim układzie będziemy musieli brać poprawkę na to gdzie znajduje się aparat i robić zdjęcia trzymając telefon przesunięty nieco w lewo? Na to wygląda, co oczywiście nie jest wielkim minusem, lecz kwestią przyzwyczajenia. Niemniej jednak chciałbym, żeby powstawało więcej takich nietuzinkowych rozwiązań. Kto wie, może w końcu producenci dojdą do swojego opus magnum i przestaną zmieniać bryłę urządzenia.

Co sądzicie o takim rozwiązaniu od OPPO? Myślicie, że przyjmie się na rynku, czy raczej będzie niewypałem?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!