OPPO podzieliło się terminarzem aktualizacji swoich smartfonów do ColorOS 7

OPPO podzieliło się terminarzem aktualizacji swoich smartfonów do ColorOS 7

W listopadzie zeszłego roku firma OPPO zaprezentowała światu najnowszą wersję swojej nakładki opartej na Androidzie 10. ColorOS 7 wprawdzie trafił już na pierwsze urządzenia, ale sytuacja z koronawirusem sprawiła, że chiński producent musiał wstrzymać aktualizację dla kolejnych modeli. Teraz OPPO publikuje terminarz, który zdradza nam jakie smartfony otrzymają najnowszą wersję nakładki!

Terminarz aktualizacji ColorOS 7

Początkowo większość topowych modeli czy mocniejszych średniaków miało otrzymać aktualizację do najnowszej wersji nakładki, a co za tym idzie także do Androida 10 już na początku tego roku. Niestety, ale tak się nie stało. Teraz OPPO za pośrednictwem serwisu Weibo publikuje zupełnie nowy terminarz. Musimy pamiętać jednak o tym, że zamieszczone poniżej daty dotyczą urządzeń przeznaczonych na rynek chiński. Tym samym osoby posiadające smartfony producenta z Państwa Środka korzystające z globalnej wersji systemu muszą uzbroić się w jeszcze więcej cierpliwości. Terminarz aktualizacji do ColorOS 7 wygląda następująco:

  • OPPO K5 – 22 luty
  • OPPO Reno Z – 26 luty
  • Reno Ace, Reno Ace Gundam Edition, Reno 10X Zoom, Reno FC Barcelona Edition, OPPO R17, OPPO R17 New Year Edition, OPPO R17 Pro, OPPO R17 Pro New Year Edition, OPPO R17 Pro King Custom, Reno 2, Find X, Find X Lamborghini Edition, Find X Flash Charge Edition – 10 marca
  • Reno, Reno Inspiration Edition – 20 marca
  • Reno 2Z – do 31 marca
OPPO podzieliło się terminarzem aktualizacji swoich smartfonów do ColorOS 7

Zobacz także: Premiera OPPO Find X2 przesunięta na marzec z powodu odwołania MWC 2020

Jak widać modeli, które otrzymają aktualizację do ColorOS 7 jest naprawdę sporo. Zapewne jednak aktualizacja będzie rozsyłana falami, a co za tym idzie nie wszyscy użytkownicy otrzymają powiadomienie o możliwości pobrania nowej wersji systemu w tym samym czasie. Dodatkowo chiński producent zapowiedział, że to nadal nie wszystkie urządzenia, które otrzymają zarówno najnowszą wersję nakładki jak i Androida 10. Miejmy nadzieję, że już niedługo OPPO podzieli się kolejnym terminarzem aktualizacji, który rozwieje wszelkie wątpliwości.

Na zdjęciu głównym znajduje się OPPO Reno Z, którego recenzję znajdziecie tutaj.

Korzystaliście kiedykolwiek z smartfonów OPPO? Czekacie na aktualizację do ColorOS 7 oraz Androida 10? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!