OPPO prezentuje własne gogle rozszerzonej rzeczywistości

OPPO prezentuje własne gogle rozszerzonej rzeczywistości

Rozszerzona rzeczywistość to temat wyjątkowo ciekawy, ale nadal niezbyt popularny. Tym razem to OPPO postanowiło pokazać światu własne gogle AR, ale jednocześnie większość informacji na ich temat chiński producent zachował w tajemnicy. Jaki jest powód tej decyzji? Tego niestety nie wiemy.

Okulary rozszerzonej rzeczywistości od OPPO

Producent z Państwa Środka pokazał światu swoją nowość podczas konferencji OPPO Inno Day 2019. Jednocześnie chiński gigant zaznaczył, że teraz chce zróżnicować swoje portfolio i wprowadzać na rynek urządzenia, którymi wcześniej się nie zajmował. Tym samym bardzo możliwe, że OPPO chce wykorzystać model biznesowy podobny do tego, co od dłuższego czasu wyznaje Xiaomi. Już niedługo możemy zobaczyć wysyp niesmartfonowych nowości chińskiego producenta, które będą miały podbić serca użytkowników. Czy tak się stanie? Czas pokaże.

OPPO prezentuje własne gogle rozszerzonej rzeczywistości

Przejdźmy jednak do samych gogli rozszerzonej rzeczywistości. OPPO chwali się, że ich nowość jest w stanie wyświetlać trójwymiarowe obrazu praktycznie bezpośrednio przez gałkami ocznymi użytkownika. Co więcej okulary te oferują także przestrzenny dźwięk, który jednocześnie będzie słyszalny jedynie przez osobę korzystającą z gogli. Nowość producenta z Państwa Środka ma być w pełni kompatybilna z funkcjami rozpoznawania głosu, a także rozpoznawać gesty użytkownika i nawet uczyć się ich tak, aby idealnie wpasować się w potrzeby każdej z osób. Brzmi ciekawie prawda?

Zobacz także: OPPO Reno3 Pro trafi na rynek z Qualcomm Snapdragonem 765G!

Niestety, ale OPPO nie ujawniło więcej szczegółów dotyczących swojej nowości. Sprzęt ten ma trafić do sprzedaży w pierwszym kwartale 2020 roku i oferować sporo gier wykorzystujących rozszerzoną rzeczywistość, a także obsługę różnych aplikacji czy innych użytecznych funkcji. Jakich konkretnie? I tutaj pojawia się wielki znak zapytania. Wielu producentów próbowało już pokazać światu własne gogle rozszerzonej czy wirtualnej rzeczywistości, ale najczęściej produkty te nie cieszyły się zbyt dużą popularnością. Miejmy nadzieję, że tym razem OPPO czymś nas zaskoczy i pokaże światu produkt, który najzwyczajniej w świecie będziemy chcieli mieć.

Co myślicie o okularach rozszerzonej rzeczywistości? Czy waszym zdaniem takie urządzenia mają sens? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!