MediaTek lepszy od Snapdragona? Tak, przynajmniej w AnTuTu

antutu logo

Kilka dni temu chiński producent OPPO, który w 2019 roku zawitał do Polski, pokazał trzecią generację swoich smartfonów z serii Reno. Zaprezentowane telefonu to OPPO Reno3 i OPPO Reno3 Pro, które różnią się w kilku aspektach.

OPPO Reno3 wygrywa w AnTuTu!

Jeśli przyjrzymy się obu modelom, zobaczymy sporo różnic. Na pierwszy rzut oka rozmiar i kształt wyświetlacza, który w modelu Pro ma dziurę, a zwykłym – notcha. Oba telefony różnią się również aparatami, te z wariantu Pro są nieco lepsze. Jeśli “zajrzymy do środka” to zobaczymy, że jeden z telefonów działa pod kontrolą procesora Mediatek Dimensity 1000L – OPPO Reno3, a wersja Pro korzysta ze Snapdragona 765G. Znamy dokładną specyfikację jednostki Qualcomma, ale jeśli chodzi o MediaTeka, poznaliśmy jedynie szczegóły dotyczące Dimensity 1000.

Zobacz też: MediaTek pokazał swój chip 5G, a właściwie cały flagowy SoC

oppo reno3 antutu

Można by się spodziewać, że to OPPO Reno3 Pro zdobędzie więcej punktów w AnTuTu.Zamiast tego pierwsze testy porównawcze ujawniają zupełnie inną rzeczywistość. W benchmarku OPPO Reno3 ma przewagę jeśli chodzi o CPU oraz GPU. Pokazuje to, że tajwański producent przyłożył dużą wagę do wydajności swojego nowego układu. Mam nadzieję, że nie będzie to jednak szybki procesor, ale mało efektywny pod względem gospodarowania baterią. Dużo osób wciąż negatywnie kojarzy MediaTeka, dlatego przecież flagowa seria procesorów została zawieszona.

Warto przeczytać: Snapdragon 865, Snapdragon 765 i Snapdragon 765G oficjalnie ujawnione

W benchmarku OPPO Reno3 Pro wygrywa pod względem UX. Nie wiemy jeszcze jak oba telefony sprawują się w praktyce, ale być może jeśli ktoś będzie szukał po prostu wydajnego sprzętu, a niekoniecznie będzie mu zależało na ekranie 90 Hz czy zakrzywionym wyświetlaczu, to wybierze tańszego Reno3.

Jesteście zdziwieni tym, że MediaTek wygrywa w AnTuTu? Zaryzykowalibyście i wybrali OPPO Reno3 z nowym procesorem tajwańskiego producenta? Napiszcie w komentarzach.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!