OPPO też będzie miało lokalizator GPS

oppo find x (8)

Wszystko wskazuje na to, że pojawiła się jakaś moda na lokalizatory GPS. Na początku tego roku Samsung pokazał Galaxy SmartTag, kilka dni temu Apple zaprezentowało AirTag, a na rynku już długo mamy dostępne lokalizatory NotiOne. Teraz wygląda na to, że OPPO też pracuje nad własnym rozwiązaniem tego typu.

OPPO SmartTag w drodze

W chińskim serwisie społecznościowym Weibo pojawiły się zdjęcia, które prezentują nadchodzący lokalizator GPS od OPPO. Materiały udostępnione przez Digital Chat Station pokazują urządzenie, które wizualnie przypomina zarówno AirTag od Apple, jak i Smart Switch od Xiaomi. Gołym okiem widać jednak różnice między urządzeniem Amerykanów i nadchodzącym akcesorium Chińczyków.

oppo smarttag usb-c

Na ściance lokalizatora OPPO widać złącze USB-C, co zapewne oznacza, że urządzenie będzie miało wbudowany akumulator. Rozwiązanie może być więc znacznie bardziej przyjazne środowisku, niż AirTag, który ma wymienne baterie. Dodatkowo na górnej pokrywie widzimy informację o wsparciu dla UWB (Ultra Wide Band), co powinno pozwolić na jeszcze dokładniejsze lokalizowanie akcesorium. Warto jednocześnie wspomnieć, że podstawowy Galaxy SamartTag jest tej funkcji pozbawiony.

oppo smarttag UWB

Niestety poza tymi dwoma zdjęciami nie mamy żadnych informacji na temat lokalizatora OPPO. Sama firma także nie odniosła się do tej pory do opublikowanych w sieci materiałów. Pozostaje nam więc tylko czekać na więcej przecieków o tym produkcie lub zapowiedź samego producenta.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!