OPPO udostępnia daty aktualizacji do ColorOS 7 dla kolejnych urządzeń

OPPO udostępnia daty aktualizacji do ColorOS 7 dla kolejnych urządzeń

Tak naprawdę ColorOS 7 został zaprezentowany przez producenta z Państwa Środka już w listopadzie zeszłego roku, ale nadal niewiele urządzeń otrzymało aktualizację do tej wersji nakładki. Teraz OPPO w końcu ujawnia daty aktualizacji swoich kolejnych smartfonów!

ColorOS 7 dla 12 kolejnych smartfonów

Oczywiście część użytkowników mogła już od dłuższego czasu korzystać z bety ColorOS 7, ale początkowe wersje testowe były pełne błędów i niedociągnięć. Chiński producent chciał zrobić wszystko, aby stabilna wersja nakładki była dopracowana do perfekcji, a co za tym idzie posiadacze smartfonów OPPO musieli uzbroić się w cierpliwość. Teraz gigant z Państwa Środka opublikował w serwisie Weibo listę urządzeń, które jeszcze w kwietniu otrzymają ColorOS 7. Pełna lista wygląda następująco:

  • OPPO Find X, OPPO Find X Lamborghini Edition, OPPO Find X Super Flash Edition – 13 kwietnia
  • OPPO Reno 2 – 17 kwietnia
  • OPPO R17, OPPO R17 New Year Edition, OPPO R17 Pro, OPPO R17 Pro New Year Edition, OPPO R17 Pro King of Glory Edition, OPPO Reno Z – 20 kwietnia
  • OPPO Reno 2Z – 25 kwietnia
OPPO udostępnia daty aktualizacji do ColorOS 7 dla kolejnych urządzeń

Co ciekawe, według samego producenta, wszyscy posiadacze danego modelu otrzymają aktualizację tego samego dnia. Informacja ta jest o tyle zaskakująca, że najczęściej aktualizacje są rozsyłane falami, a co za tym idzie często musimy czekać kilka dodatkowych dni, aby otrzymać najnowszą wersję systemu. Dodatkowo wraz z ColorOS 7 wyżej wymienione smartfony otrzymają także Androida 10.

Zobacz także: OPPO wprowadza na polski rynek kolejnego smartfona!

Warto jednak zaznaczyć, że OPPO już wydało ColorOS 7.1, które trafiło już na modele Find X2 oraz Find X2 Pro. Niestety, ale nie wiemy czy ta wersja nakładki trafi także na starsze modele czy też będzie dostępna jedynie na te urządzenia, które zadebiutują w przyszłości. Pozostaje nam czekać na kolejne informacje na ten temat!

Na zdjęciu głównym znajduje się OPPO Reno2, którego recenzję znajdziecie tutaj.

Korzystacie ze smartfonów OPPO? Czekacie na aktualizację do ColorOS 7? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!