OPPO Watch 2 nadchodzi. Zegarek dostanie układ Snapdragon Wear 4100!

OPPO Watch

OPPO Watch to naprawdę udany zegarek tego producenta. Kwestią czasu było więc pojawienie się pierwszych informacji na temat nadchodzącego następcy tego urządzenia!

OPPO Watch 2 – pierwsze informacje

Najnowszy zegarek OPPO nadchodzi wielkimi krokami. Jak donosi serwis XDA Developers, nowy smartwatch powinien pojawić się w kilku różnych wariantach kolorystycznych z dwoma rozmiarami kopert – 46 mm oraz 42 mm – tak jak miało to miejsce przy premierze OPPO Watch pierwszej generacji. Jeśli zdobyte informacje są prawdziwe, to na rynek może trafić aż 7 różnych wersji nowego zegarka tego producenta:

Numer modeluRozmiarKolor (z wartości heksadecymalnych)
OW20W346mmDusty Gray (#FF9B9B9B)
OW20W146mmMine Shaft (#FF1F1F1F)
OW20W146mmSteel Blue (#FF4285A1)
OW20W242mmMine Shaft (#FF1F1F1F)
OW20W242mmGold Sand (#FFE9BA9B)
OW20W242mmWater Leaf (#FFAAE6E9)
OW20W242mmMatisse (#FF2255A3)
Prawdopodobne warianty OPPO Watch 2

Ponadto przeciek sugeruje, że OPPO Watch 2 trafi na rynek z procesorem Snapdragon Wear 4100, który określony jest w plikach źródłowych jako “msm8937_32go”. Jeśli tak się stanie, to na rynku globalnym smartwatch zapewne pojawi się z WearOS na pokładzie, podczas gdy w Chinach urządzenie będzie pracowało pod kontrolą Androida z nakładką ColorOS.

Wszystko wskazuje też na to, że Watch 2 dostanie 16 GB pamięci wbudowanej (OPPO Watch ma 8 GB), a do dyspozycji użytkowników będą nowe tarcze zegarków, monitorowanie stresu oraz nowa aplikacja OPPO Relax.

OPPO Watch OnePlus
OPPO Watch

Zagadką pozostają kwestie wizualne OPPO Watch 2. Niewykluczone, że producent będzie kontynuował kwadratową stylistykę, która mocno przypomina zegarki Apple. Bardzo możliwe jest też, że tak jak w pierwszym zegarku OPPO, także tutaj pojawi się wersja obsługująca łączność LTE poprzez kartę e-SIM.

Co ciekawe, poza OPPO Watch 2, chiński gigant podobno pracuje także nad innym urządzeniem o nazwie Watch Free, jednak obecnie nic na jego temat nie wiadomo. Nie pozostaje nam więc nic innego jak czekać na więcej informacji o nowym zegarku z WearOS, który zapowiada się naprawdę interesująco (a jeśli OPPO utrzyma konkurencyjne ceny, to może być prawdziwym hitem).

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!