OPPO Watch już niedługo może zadebiutować w Europie Zachodniej

OPPO Watch już niedługo może zadebiutować w Europie Zachodniej

Podczas premiery, na której zobaczyliśmy OPPO Find X2 chiński producent zaprezentował także swój pierwszy smartwatch. Inteligentny zegarek do tej pory był jednak dostępny jedynie w samym Państwie Środka. Teraz jednak sytuacja może ulec zmianie. Czyżby już niedługo sprzęt ten pojawił się także w Europie?

OPPO Watch musi zostać dostosowany do każdego z rynków

Wprawdzie data premiery inteligentnego zegarka OPPO w Europie nadal pozostaje tajemnicą, ale możemy być pewni, że sprzęt ten zadebiutuje na Starym Kontynencie już w tym roku. OPPO Watch otrzymał wsparcie dla kart eSIM. Niemniej jednak chińska wersja tego smartwatcha umożliwia pracę jedynie z chińskimi sieciami. Tym samym zakup urządzenia z chińskich sklepów tak naprawdę nie ma większego sensu jeśli chcemy wykorzystać wszystkie funkcje tego sprzętu. Oczywiście już wcześniej producent z Państwa Środka zapowiedział, że OPPO Watch finalnie pojawi się także w wersji globalnej.

Teraz jednak Brian Shen, pełniący w firmie rolę wicedyrektora, poinformował świat, że w Europie Zachodniej odbędzie się osobna konferencja, na której zostanie zaprezentowana wersja urządzenia przystosowane na tamtejsze rynki. Miejmy nadzieję, że chiński producent nie zapomni także o naszym kraju. OPPO Watch wprawdzie nie należy do tanich sprzętów, ale wydaje się naprawdę czymś ciekawym dla wszystkich fanów inteligentnych zegarków.

Zobacz także: OPPO Watch z Wear OS oraz pomiarem ECG trafia na rynek!

Tak naprawdę pełna specyfikacja inteligentnego zegarka producenta z Państwa Środka nie jest jakąkolwiek tajemnicą. Zagadką pozostają ceny na rynku europejskim. Za mniejszy wariant, czyli ten z średnicą 41 mm, musimy w Państwie Środka zapłacić 1999 juanów czyli około 1120 zł. Do ceny tej musimy dodać koszty importu, podatki oraz marżę europejskich dystrybutorów. Bez wątpienia OPPO Watch może być tańszy niż rozwiązania konkurencji oferujące takie same funkcje, ale dokładna cena zapewne zostanie ujawniona dopiero za jakiś czas.

Co myślicie o OPPO Watch? Chcielibyście by sprzęt ten trafił do sprzedaży w naszym kraju? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!