OPPO Watch z Wear OS oraz pomiarem ECG trafia na rynek!

OPPO Watch z Wear OS oraz pomiarem ECG trafia na rynek!

I stało się. Dziś miała miejsce konferencja producenta z Państwa Środka, na której zaprezentowano między innymi nowy smartwatch. OPPO Watch, bo to właśnie o nim mowa, ma podbić serca najbardziej wymagających użytkowników i nawiązać walkę z flagowymi produktami konkurencji.

OPPO Watch prezentuje się naprawdę ciekawie

Zacznijmy od wyglądu. Już na pierwszy rzut oka OPPO Watch tak naprawdę niczym szczególnym się nie wyróżnia i przypomina inteligentne zegarki Apple czy niedawno zaprezentowany sprzęt Xiaomi. Oczywiście ciężko stworzyć smartwatch, który będzie wyglądać zupełnie inaczej niż produkty konkurencji, ale z drugiej chciałoby się, aby tego typu produkt w jakikolwiek sposób był unikatowy. OPPO Watch trafił na rynek w dwóch wersjach, które różnią się jedynie wielkością. Do wyboru będziemy mieć wyświetlacz o przekątnej 1,6 cala oraz 1,9 cala. Ekran oferuje pokrycie palety barw DCI-P3 na poziomie 100%, 326 PPI oraz dość mocno zaokrąglone krawędzie boczne.

OPPO Watch z Wear OS oraz pomiarem ECG trafia na rynek!

Za wydajność odpowiada Qualcomm Snapdragon Wear 2500. Oczywiście nie mogło zabraknąć systemu WearOS, ale chiński producent dodatkowo wykorzystał własną nakładkę ColorOS Watch. Tym samym bez większego problemu możemy instalować aplikacje dostępne na zegarki czy płacić zbliżeniowo z wykorzystaniem Google Pay oraz modemu NFC. OPPO Watch wprawdzie nie został wyposażony w slot kart SIM, ale możemy wykorzystać kartę eSIM. Ciekawostką jest także, oprócz tradycyjnego pomiaru pulsu, możliwość wykonywania EKG. Oczywiście nie zabrakło monitorowania snu, liczenia kroków, trybów sportowych czy możliwości odczytywania powiadomień z telefonu.

OPPO Watch z Wear OS oraz pomiarem ECG trafia na rynek!

Zobacz także: Realme Band w końcu trafia na rynek. Czy opaska ta ma szansę zagrozić konkurencji?

OPPO Watch otrzymał także wsparcie dla szybkiego ładowania. Technologia Watch VOOC sprawia, że wystarczy 17 minut ładowania, aby naładować zegarek od 0% do 50%. Producent z Państwa Środka zapewnia, że sprzęt ten może na jednym ładowaniu pracować przez nawet 10 dni. Póki co nowość firmy OPPO będzie dostępna jedynie w samych Chinach. Niestety, ale nie znamy jakichkolwiek szczegółów na temat dostępności tego urządzenia na rynku globalnym. Cena OPPO Watch została ustalona na poziomie 1999 juanów (ok. 1100 zł) za wersję 46 mm oraz 1499 juanów (ok. 820 zł).

Co myślicie o OPPO Watch? Czekacie na premierę tego zegarka w naszym kraju? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!