Realme Band w końcu trafia na rynek. Czy opaska ta ma szansę zagrozić konkurencji?

Realme Band w końcu trafia na rynek. Czy opaska ta ma szansę zagrozić konkurencji?

Przyznam szczerze, że sam nie jestem fanem opasek sportowych. Niemniej jednak na przedpremierowych przeciekach czy informacjach publikowanych przez samego producenta z Państwa Środka Realme Band zapowiadał się naprawdę ciekawie. Czy sprzęt ten faktycznie ma szansę zdobyć większą popularność?

Realme Band

Zacznijmy od ceny. Na tę chwilę nowa opaska sportowa Realme będzie dostępna jedynie w Indiach. Tam sprzęt ten został wyceniony na 1499 rupii indyjskich czyli około 78 zł. Tym samym będzie to bez wątpienia konkurencja dla Xiaomi Mi Band 4 czy smartbandów Honor oraz Huawei. Niestety, ale podczas samej konferencji nie powiedziano nic na temat dostępności Realme Band w Europie. Produkty tego producenta już niedługo trafią także do naszego kraju, ale nie wiemy czy wśród nich znajdziemy także właśnie zaprezentowaną opaskę sportową. Tak naprawdę pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość i czekać na kolejne informacje na ten temat.

Realme Band w końcu trafia na rynek. Czy opaska ta ma szansę zagrozić konkurencji?

Co ze specyfikacją? Tak naprawdę Realme Band to typowa opaska sportowa. Urządzenie to zostało wyposażone w kolorowy ekran TFT LCD o przekątnej 0,96 cala oraz rozdzielczości 80 x 160 pikseli. Sam producent zapewnia, że wyświetlacz ten zapewni fenomenalną jakość wyświetlanego obrazu nawet w pełnym słońcu, ale takie wnioski będziemy mogli wyciągnąć dopiero po pierwszych testach. Bez wątpienia ciekawostką jest wykorzystanie portu USB-A. Tym samym nie potrzebujemy jakichkolwiek dodatkowych ładowarek, a jedynie wystarczy podłączyć sprzęt ten do portu USB w naszym laptopie, power banku czy do standardowej ładowarki wykorzystywanej do ładowania smartfona.

Zobacz także: Realme 6 oraz Realme 6 Pro oficjalnie zaprezentowane. Nowe średniaki chińskiego producenta trafiają na rynek

Oczywiście nie mogło zabraknąć powiadomień z telefonu, monitorowania snu, liczenia kroków czy pulsometru. Realme Band oferuje dziewięć trybów sportowych, a certyfikat wodoodporności IP68 sprawia, że w opasce możemy także pływać. Całość działa dzięki baterii o pojemności 90 mAh, która ma zapewnić do dziesięciu dni pracy na jednym ładowaniu. Realme Band dostępny jest w trzech wersjach kolorystycznych – żółtej, czarnej oraz zielonej.

Co myślicie o Realme Band? Czekacie aż sprzęt ten trafi do naszego kraju? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!