OPPO może stać się jednym z najbardziej innowacyjnych producentów!

OPPO może stać się jednym z najbardziej innowacyjnych producentów!

Firma OPPO w trakcie INNO DAY 2021, które odbędzie się w dniach 14-15 grudnia, zaprezentuje m.in. Akcelerator SI (NPU – Neural Processing Unit), a także OPPO New Smart Glasses. W trakcie trwania eventu, Tony Chen, założyciel i dyrektor generalny OPPO, opowie o strategii firmy oraz nowych kierunkach w dziale R&D. 

Co nowego wprowadzi OPPO?

Jak dowiadujemy się z informacji prasowej, firma opowie o swoich najnowocześniejszych rozwiązaniach technologicznych, takich jak wysuwany aparat (Retractable Camera) i Digital Human. OPPO zaprezentuje również zupełnie nowe i przełomowe rozwiązania AI, AR i 5G. 

Co ciekawe, pierwsza edycja INNO DAY, która odbyła się w 2019 roku. Podczas tego wydarzenia OPPO pokazało pierwszą generację okularów AR Glass router 5G CPE i inteligentny zegarek OPPO Watch. W zeszłym roku firma zaprezentowała rozwijany smartfon OPPO X 2021, okulary AR Glass 2021 oraz oprogramowanie CybeReal. 

OPPO może stać się jednym z najbardziej innowacyjnych producentów!

W tym roku samo wydarzenie będzie miało swoją interaktywną odsłonę online, podczas której użytkownicy będą mogli tworzyć własne awatary i podczas nich doświadczać najnowszych rozwiązań. Jak informuje producent, szczegółowe informacje na temat nowości zostaną udostępnione już wkrótce. 

Firma informuje, że wejście do INNO World będzie możliwe 14 grudnia, jednak już teraz można tworzyć własne awatary oraz zapoznawać się z wirtualnym światem. Więcej informacji na temat INNO DAY znajdziecie na stronie wydarzenia

OPPO może stać się jednym z najbardziej innowacyjnych producentów!

W sieci pojawiło się jednak kilka ciekawych przecieków na temat wysuwanego głównego modułu aparatu. Rozwiązanie to ma pomóc w uchwyceniu większej ilości szczegółów. Jak pokazuje poniższe wideo, moduł wysuwa się po włączeniu aplikacji aparatu i co ciekawe, prawdopodobnie będzie odporny na zachlapania. Ważną informacją jest również to, że w przypadku upadku urządzenia, moduł powinien się szybko schować do obudowy, aby uniknąć jego uszkodzenia. 

Zastosowana matryca to prawdopodobnie to przetwornik obrazu 1/1,56 cala z ogniskową o długości 50 mm i przysłoną f/2.4. Jak sugerują przecieki, parametry te pasują do matrycy Sony IMX766 o rozdzielczości 50 Mpx. Na ten moment nie wiadomo jednak nic więcej o tym rozwiązaniu. Wszystkiego dowiemy się najpewniej za kilka dni.

Źródło: informacja prasowa, Android Authority

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!