OPPO zaprezentuje niedługo smartfony ze Snapdragonem 888

oppo reno 4

OPPO po raz kolejny udowadnia, że jest firmą ze światowej czołówki producentów smartfonów. Podczas tegorocznej konferencji Snapdragon Tech Digital 2020 chiński gigant poinformował o nadchodzącej serii urządzeń z serii Find X. Będzie ona wyposażona w najnowszy układ Qualcomma.

Wykorzystanie potencjału sieci 5G

Obecnie firmy takie jak Qualcomm skupiają się na możliwościach, które oferuje sieć nowej generacji. Stąd też decyzja o wprowadzeniu na rynek układu Snapdragon 888, który będzie wyposażony w modem Snapdragon X60 5G. Oferować on będzie nie tylko lepsze parametry działania tej sieci, ale także usprawnienia obrazowania, sztucznej inteligencji i gamingu. OPPO będzie jedną z pierwszych firm na świecie, które wprowadzą nowy układ do swoich smartfonów. Seria Find X ma ukazać się już w pierwszym kwartale 2021 r.

OPPO Reno4 Pro
OPPO Reno4 Pro

Dodatkowo OPPO w materiałach prasowych pochwaliło się swoim nowym rozwiązaniem, które ma trafić na pokład zapowiedzianych w przyszłym roku smartfonów. Chodzi o kompleksowy system zarządzania kolorami, który ma “o poziom wyżej przesunąć granicę perfekcji w obszarze jakości wyświetlania barw”. Przyznam, że właśnie ta nowość ciekawi mnie najbardziej, gdyż o 5G a tym bardziej – o wykorzystaniu jego pełnego potencjału – większość z nas może jeszcze pomarzyć.

Bez wątpienia sieć 5G jest nam wszystkim potrzebna. Nawet, jeśli nie dostrzegamy tego teraz, dostrzeżemy to w przyszłości. Krytyczne komentarze pojawiały się również przy premierze sieci LTE. Ba, bez problemu możecie znaleźć w internecie komentarze krytykujące… sieć wi-fi, gdy ta zaczęła pojawiać się w pierwszych telefonach. Z czasem jednak do tych rozwiązań się przyzwyczailiśmy i nie wyobrażamy sobie współcześnie jakiegokolwiek smartfona bez tych funkcji. Jestem przekonany, że tak samo będzie w przyszłości z siecią 5G. Dobrze więc, że firmy takie jak OPPO nie ustają i wprowadzają coraz to nowsze innowacje w tej dziedzinie.

Korzystaliście już z 5G? Dajcie znać w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!