Strona główna Aktualności Orange pierwszą siecią w Polsce wspierającą eSIM!

Orange pierwszą siecią w Polsce wspierającą eSIM!

-

Zaraz po premierze iPhone XS, XS Max oraz XR Orange zadeklarowało, że wprowadzi obsługę eSIM w Polsce najszybciej jak będzie to możliwe. Stało się. Technologia ta pojawi się w naszym kraju już niedługo!

eSIM w Orange

Jedynym operatorem oferującym nowy typ kart SIM będzie Orange. Po aktualizacji IOS 12.1.1 informacja na temat wsparcia pojawiła się już nawet na oficjalnej stronie Apple. Niestety, ale nie znamy konkretnej daty kiedy eSIM zostanie wprowadzone na dobre, ale wszystko wskazuje na to, że stanie się to już niedługo. Samo Orange deklaruje, że stanie się to już wkrótce. Możliwym terminem jest koniec bieżącego roku, ale poczekajmy na oficjalne stanowisko.

orange esim (1)

Funkcja ta będzie dostępna zarówno w ofertach abonamentowych jak i na kartę, ale najprawdopodobniej nie we wszystkich. Regularna cena wymiany tradycyjnej karty na eSIM będzie wynosić 25 zł z VAT, ale operator przygotował specjalną promocję, w której użytkownicy będą mogli zamienić używaną dotychczas SIM na nową generację całkowicie za darmo. Aby otrzymać eSIM zamiast używanej dotychczas karty trzeba będzie udać się do salonu operatora. Kolejnym minusem jest to, że powrót na zwykłą SIM nie jest objęty jakąkolwiek promocją, a co za tym idzie trzeba będzie za to zapłacić. Dodatkowo w przypadku uszkodzenia telefonu z eSIM bardzo kłopotliwe będzie skorzystanie z innego urządzenia.

orange esim (2)

eSIM ma zdominować rynek

Według analityków z ABI Research w 2022 roku na rynek ma trafić 400 milionów telefonów obsługujących eSIM. Producenci mają na tyle polubić to rozwiązanie, że zaleją nas urządzenia, które będą je wspierać. Oczywiście eSIM trafi w pierwszej kolejności do flagowców, a dopiero później do średniaków i budżetowców. To oznacza, że operatorzy muszą stanąć na wysokości zadania i jak najszybciej wprowadzić karty te do swojej oferty. Za Orange mają iść także Plus oraz T-Mobile.

Co myślicie o technologii eSIM? Czekacie na wprowadzenie kart tego typu przez Orange? Zapraszamy do dyskusji!

ŹródłoOrange

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej