Orlen Mobile otrzyma nowe możliwości płatności bezgotówkowej – Apple Pay, Google Pay oraz BLIK!

Orlen

W obecnej sytuacji płatności bezgotówkowe są promowanym środkiem płatności ze względu na mniejsze ryzyko przekazywania różnych drobnoustrojów. Stąd też znacznie szybciej wprowadzono m. in. zwiększony limit płatności zbliżeniowych bez podawania PIN-u. Na stacjach Orlen już od jakiegoś czasu można płacić nawet nie wchodząc do budynku stacji dzięki aplikacji Orlen Mobile. Od przyszłego miesiąca wprowadzone zostaną tam nowe rodzaje płatności.

Google Pay, Apple Pay oraz BLIK w Orlen Mobile już niedługo

Już w kwietniu w aplikacji Orlen Mobile pojawią się trzy nowe metody płatności. Są to wszystkim dobrze znane Google Pay, Apple Pay oraz BLIK. Do tej pory było to możliwe jedynie poprzez dodanie swojej karty płatniczej. Dzięki temu będzie o wiele łatwiej płacić nam za tankowanie aut ograniczając kontakt z drugą osobą do maksimum. Wystarczy, że po skończonym tankowaniu włączymy aplikacje, użyjemy opcji Orlen Pay, zeskanujemy kod QR z dystrybutora, a wtedy pojawi nam się możliwość opłacenia należności. Bez obaw, jeśli potrzebna będzie faktura, ta trafi na naszą skrzynkę mailową.

Orlen Mobile

Warto przeczytać: Huawei Polska wspomaga szpitale w walce z koronawirusem!

Uważam, że to bardzo dobry krok ze strony Orlenu. Dzięki temu nie musimy podawać danych naszej karty w kolejnym miejscu, więc możemy też czuć się nieco bezpieczniejsi. Kolejnym powodem, by czuć się bezpieczniej to fakt, że nie mamy dzięki temu kontaktu z drugim człowiekiem, a tym bardziej z tłumem przy kasie. Bardzo pochwalam aktualne działania wielu firm w kwestii płatności bezgotówkowych. Tak próbując doszukiwać się szczęścia w nieszczęściu, widać jednak, że jak trzeba, to można wszystko. Mi, jako kierowcy, bardzo się to podoba i z pewnością będę z tego korzystał. Po pierwsze, jest to bezpieczniejsze, po drugie szybsze i wygodniejsze. Jestem ciekaw, czy taka możliwość pojawi się też w niedalekiej przyszłości na innych stacjach.

Tankujecie swoje samochody na stacjach Orlen? Korzystacie z aplikacji Orlen Mobile i cieszy Was nadchodząca nowość? Piszcie w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!