Oto Huawei Mate X2! Składany smartfon z dwoma ekranami

Huawei Mate X2

Huawei nie próżnuje i właśnie pokazało kolejny innowacyjny smartfon. Mate X2 to już trzeci składak w portfolio chińskiego producenta, który cechuje się dwoma pełnoprawnymi ekranami. Model został zaprezentowany dzisiaj podczas premiery w Shenzhen przez CEO Huawei, Richarda Yu. Jest to dalsza ewolucja autorskiej konstrukcji Falcon Wing Design. Po raz pierwszy w historii marki zastosowano dwa wyświetlacze — zewnętrzny i wewnętrzny, które umożliwiają korzystanie w trybie telefonu jak i tabletu.

Oba ekrany mają odświeżanie na poziomie 90 Hz oraz rozdzielczość 2K+. Zewnętrzny, to bezramkowy OLED o przekątnej 6,45 cala i proporcjach 21:9. Wyświetlacz wewnętrzny po rozłożeniu oferuje nam 8 cali i proporcje 8:7,1. Producent podaje, że dzięki wykorzystaniu materiałów takich jak włókna węglowe obudowa Huawei Mate X2 jest wytrzymała i kompaktowa, ma szerokość zaledwie 4,4 mm. W obu ekranach zastosowano specjalną powłokę nanooptyyczną, która minimalizuje odbijanie się światła.

Nasz poprzedni składany smartfon, Huawei Mate Xs, był uważany przez wielu za najlepsze w swojej klasie urządzenie składane. Nie poprzestaliśmy na tym i intensywnie pracowaliśmy nad ulepszeniem tej już zaawansowanej technologicznie konstrukcji. Nasz nowy Mate X2 reprezentuje przyszłość technologii smartfonów, dzięki innowacjom w budowie i oprogramowaniu. Urządzenie to wyznaczy poprzeczkę dla przyszłych urządzeń składanych

– powiedział podczas premiery Richard Yu, CEO Huawei CBG.

Innowacyjna konstrukcja zawiasu

Huawei Mate X2 niesie ze soba także innowacje w budowie zawiasu, który umożliwia rozłożenie ekranu. Jest on zamknięty w konstrukcji przypominającej kroplę wody. Pozwala ona na złożenie smartfonu z praktycznie mikroskopijną szczeliną pomiędzy ruchomymi elementami, a także minimalizuje zagniecenia na zewnętrznym ekranie.

Multizadaniowość na najwyższym poziomie

Zaimplementowana w systemie funkcja Multi-Window umożliwia wyświetlanie wielu okien i aplikacji obok siebie jednocześnie, a także ich interakcję. Multimedia można przenosić bezproblemowo między aplikacjami, a smartfon wspiera również funkcję Multi-screen Collaboration, która umożliwia przesyłanie plików pomiędzy smartfonem a laptopem.

Potężne podzespoły

Aparat Huawei Mate X2 został wyposażony w system obiektywów Ultra Vision Leica Quad Camera, które po rozłożeniu wyświetlacza umożliwiają wykonanie zdjęć typu selfie o najwyżej jakości.Główny obiektyw wyposażony został w matrycę o rozdzielczości 50 Mpix. W skład systemu obiektywów smartfona wchodzi również aparat ultraszerokokątny 16 Mpix, który umożliwia wykonywanie zdjęć zarówno ultraszerokokątnych, jak również zdjęć typu makro z odległości nawet 2,5 cm. Teleobiektyw z peryskopową konstrukcją umożliwia z kolei wykonanie zdjęć z 10-krotnym zoomem optycznym, 20-krotnym zoomem hybrydowym lub 100-krotnym zoomem cyfrowym.

Sercem Huawei Mate X2 jest najpotężniejszy procesor marki – Kirin 9000 (5G). Jest to pierwszy na świecie procesor wykonany w 5-nanometrowym procesie technologicznym z rekordowym zagęszczeniem ponad 15,3 miliarda tranzystorów. Smartfon został również wyposażony w baterię o pojemności wynoszącej 4500 mAh i wspiera też technologię superszybkiego ładowania 55W Huawei SuperCharge.

Huawei Mate X2 pojawi się w sprzedaży 25 lutego, na ten moment tylko na rynku chińskim. Mamy nadzieję, że również będziemy mieć okazję, aby sprawdzić go w Europie.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!