OTVARTA będzie mogła dalej korzystać z zasobów sieci Plus

Otvarta

Umowa między siecią OTVARTA a spółką Polkomtel trwa już od czterech lat. Zostanie ona przedłużona na dokładnie taki sam okres, do końca 2025 roku. Dzięki kontynuacji współpracy OTVARTA będzie mogła wciąż świadczyć usługi MVNO z wykorzystaniem infrastruktury sieci Plus. Sieć OTVARTA korzystając z technologii dostarczanych przez Polkomtel oferuje swoim klientom także dostęp do 5G i przekonuje, że jakość usług oferowanych klientom MVNO jest identyczna jak tych, oferowanych osobom, które posiadają karty SIM bezpośrednio w Plusie.

OTVARTA i Polkomtel przedłużyli umowę

OTVARTA to polski operator wirtualny telefonii komórkowej z kapitałem polskim. Obsługuje obecnie ponad 40 tysięcy aktywnych klientów i od wielu miesięcy jest wśród operatorów pozyskujących najwięcej nowych odbiorców. W ostatnim raporcie UKE dotyczącym przenośności numerów w drugim kwartale 2021 roku sieć OTVARTA osiągnęła dobry wyniki wśród operatorów wirtualnych, zyskując sumarycznie 3140 klientów – straciła ich 553, ale zyskała 3693.

Dla operatora sieci Plus współpraca z partnerami MVNO jest istotną częścią działalności biznesowej prowadzonej od 2006 roku. Polkomtel utrzymuje bowiem pozycję lidera w zakresie liczby obsługiwanych klientów końcowych MVNO. Obsługuje on prawie 30 wirtualnych operatorów świadczących usługi w takim modelu.

Źródło: telepolis.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!