OUKITEL C19 z Android 10 Go oficjalnie zaprezentowany

OUKITEL C19 z Android 10 Go oficjalnie zaprezentowany

OUKITEL wprawdzie nie jest popularną firmą na rynku globalnym, ale stara się zrobić wszystko, aby trafić do świadomości potencjalnych klientów na całym świecie. Nowy model oznaczony jako C19 ma podbić serca najmniej wymagających użytkowników, którzy nie chcą wydawać zbyt dużo na zakup nowego sprzętu. Przyjrzyjmy się mu bliżej!

OUKITEL C19

Nowość firmy OUKITEL została wyposażona w ekran IPS LCD o przekątnej 6,49 cala oraz rozdzielczości HD+ (1560 x 720 pikseli). W górnej części wyświetlacza możemy dostrzec wcięcie skrywające pojedynczy aparat do zdjęć typu selfie. Sercem tego sprzętu jest MediaTek MT6737. Jednostka ta w połączeniu z 2 GB RAM-u wydaje się czymś naprawdę podstawowym, ale chiński producent zdecydował się na wykorzystanie Android 10 Go. System ten jest lżejszą wersją standardowej wersji Androida i dzięki temu nie potrzebuje mocniejszej specyfikacji, aby działać płynnie. Oczywiście nie możemy zapominać o tym, że OUKITEL C19 jest prawdziwym budżetowcem i nie zaoferuje takiej samej wydajności jak droższe sprzęty.

OUKITEL C19 z Android 10 Go oficjalnie zaprezentowany

Na pliki użytkownika zostało przeznaczone natomiast 16 GB pamięci z możliwością rozbudowy przy pomocy kart microSD o pojemności do 256 GB. Na pleckach natomiast umiejscowiono trzy aparaty, ale chiński producent pochwalił się specyfikacją jedynie głównego oczka. Aparat ten ma rozdzielczość 13 Mpix i zapewne dopiero w momencie rozpoczęcia sprzedaży dowiemy się więcej na temat pozostałych obiektywów. Całość działa dzięki baterii o pojemności 4000 mAh.

OUKITEL C19 z Android 10 Go oficjalnie zaprezentowany

Zobacz także: Honor X10 Max z bardzo dużym wyświetlaczem i procesorem Dimensity 800 oficjalnie zaprezentowany!

OUKITEL C19 został wyceniony na zaledwie 59,99 dolara czyli około 240 zł. Sprzedaż tego urządzenia rozpocznie się już 13 lipca tego roku i co ciekawe będzie on dostępny zarówno w samych Chinach jak i na rynku globalnym. Z jednej strony nie spodziewałbym się tego, że sprzęt ten zdobędzie większą popularność, ale jednocześnie może on być ciekawostką dla osób poszukujących naprawdę taniego smartfona.

Co myślicie o OUKITEL C19? Korzystaliście kiedykolwiek z urządzenia pracującego pod kontrolą Android Go? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!