Paranoid Android wyjdzie również na Nothing Phone (1)

Nothing Phone (1) - Front
Nothing Phone (1) – Front (źródło: Nothing)

Paranoid Android jest na językach wielu fanów modowania smartfonów. Jak się okazuje, najnowszy Nothing Phone (1) może doczekać się oficjalnego wsparcia!

Paranoid Android dla Nothing Phone (1)

Paranoid Android to niegdyś całkiem popularny Custom ROM. Niestety, projekt został zawieszony, a w tym świecie pozostał w sumie tylko jeden duży gracz – Lineage. A jednak jakiś czas temu Paranoid powrócił i zainstalujemy go chociażby na niektórych smartfonach OnePlus.

Widocznie firma Nothing nie chce za bardzo odstawać i również zamierza być solidnym wyborem dla fanów alternatywnego oprogramowania oraz modyfikacji. Dlatego zaledwie kilka dni po premierze Nothing Phone (1), marka opublikowała potrzebny do budowania modyfikacji kod źródłowy. To zachęciło twórców Paranoid Android.

Na Twitterze nawiązała się bardzo ciekawa rozmowa pomiędzy twórcami Paranoid Android a Carlem Pai’em – twórcą marki Nothing. Widocznie obydwa obozy całkiem dobrze się znają i musieli się dogadać. Dlaczego tak uważam? Otóż twórcy Paranoid Android zapowiedzieli, że system ten oficjalnie trafi na Nothing Phone (1).

Do instalacji Custom ROM-ów na Nothing Phone (1) zachęcić może banalna forma odblokowania bootloadera. Jak się okazuje, odbywa się to najbardziej podstawową drogą – tak jak to było kiedyś popularne. Wystarczy w trybie fastboot podłączyć telefon do komputera i z terminala wpisać odpowiednią komendę. Podobno też bootloader w Phone (1) obsługuje wiele przydatnych komend, które pomagają w zarządzaniu smartfonem.

Źródło: Android Police, @linuxct

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!