Paranoid Android Sapphire będzie dostępny na kolejnych smartfonach!

Paranoid Android
(fot. XDA)

Paranoid Android to chyba jeden z popularniejszych i najstarszych Custom ROM-ów. Jakiś czas temu powrócił i oferuje Androida 12 dla wielu urządzeń. Do tej listy dopisano kolejne sprzęty.

Paranoid Android Sapphire na kolejne smartfony

Paranoid Android to prawdopodobnie jeden z najstarszych Custom ROM-ów na urządzenia mobilne. Jest to, podobnie jak w przypadku Lineage, alternatywna dystrybucja Androida na smartfony i tablety. System jakiś czas temu powrócił do aktywnego rozwoju i właśnie dowiedzieliśmy, że OS ma być dostępny na kolejne sprzęty.

Paranoid Android Sapphire Beta 1 już zainstalujemy na POCO F3, Xiaomi Mi 11X oraz na Redmi K40. Teraz do tej listy możemy spokojnie dopisać OnePlusa 7 Pro, OnePlusa 5 oraz OnePlusa 5T. Jak widać, system szybko rozrasta się i staje się dostępny na kolejne smartfony.

oneplus 5t
OnePlus 5T

Paranoid Android Sapphire bazuje nad Code Linaro Android, który to został zoptymalizowany pod urządzenia z układem Qualcomm. Możemy spodziewać się lepszej wydajności oraz ulepszonej optymalizacji baterii. Twórcy Paranoid skupiają się zwłaszcza nad poprawą stabilności działania, a także nad usuwaniem bugów. To sprawia, że Paranoid Android Sapphire może być jednym z najlepszych systemów na te urządzenia.

Źródło: Android Police

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!