Masz nieaktywne konto PayPal? Usuń je albo stracisz pieniądze!

logo paypal

Zapewne większość z Was zna serwis PayPal i wielu z niego korzysta lub korzystało. Cóż, jeśli masz tam konto, z którego nie korzystasz lub nie masz zamiaru korzystać, to mam dla Ciebie radę: wypłać wszystkie środki jakie tam masz i usuń konto. Inaczej stracisz pieniądze.

PayPal to przedsiębiorstwo oferujące usługi płatnicze dla firm, jak i osób prywatnych. Odbieranie i wysyłanie płatności odbywa się za pośrednictwem Internetu, w którym to mamy swój prywatny, wirtualny portfel. Wśród założycieli PayPala jest między innymi Elon Musk. W Polsce ta usługa może nie bije rekordów popularności, ale myślę, że wiele osób mogło o niej usłyszeć, a nawet wielokrotnie skorzystać.

Już nie używasz PayPal? To stracisz 50 złotych

29 września PayPal poinformował o zmianach w swoim regulaminie. Naniesiono całkiem sporo poprawek, jednak jedna jest szczególnie ważna. Otóż od 16 grudnia 2020 roku PayPal zacznie pobierać opłatę “karną” od osób, które mają konto ale z niego nie korzystają. Jak dokładnie ma wyglądać naliczanie opłaty? Wystarczy zobaczyć zrzut ekranu poniżej.

Masz nieaktywne konto PayPal? Usuń je albo stracisz pieniądze!

Dodatkowo na blogu PayPal możemy przeczytać:

Ustalamy opłatę za brak aktywności w przypadku kont, które nie były aktywne przez co najmniej 12 kolejnych miesięcy.

Jeśli więc posiadacie konto w PayPal, z którego nie korzystacie to moja rada jest jedna: wypłaćcie wszystkie środki jakie tam trzymacie i usuńcie konto. Sam miałem tam kilka dolarów amerykańskich, które właśnie sobie wypłaciłem, a konto wygasiłem. Muszę dodać, że pierwszy raz spotykam się z tym żeby dany usługodawca naliczał opłatę za posiadanie nieużywanego konta. Według mnie jest to niedopuszczalne i może negatywnie odbić się na ocenie usługi.

Nowy regulamin obowiązujący od 16 grudnia możecie przeczytać >>tutaj<<.

Korzystacie z PayPal? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!