Aplikacja PeoPay usunięta ze Sklepu Google Play

peopay

PeoPay to specjalna aplikacja mobilna do obsługi swojego konta bankowego w Banku Pekao. Jak się okazuje, ta zniknęła ze Sklepu Google Play.

PeoPay niedostępne w Sklepie Google Play

Jak się okazuje, aplikacja do obsługi Banku Pekao nie jest dostępna w Sklepie Google Play. Faktycznie, aktualnie nie mogę odnaleźć aplikacji o nazwie PeoPay. Co ciekawe, program jest dalej dostępny w AppStore w systemie iOS. Bank odniósł się do sprawy.

wspólnie z Google pracujemy nad przywróceniem dziś dostępu do aplikacji w Sklepie Play. Prosimy o cierpliość i przepraszamy za utrudnienia.

Jeśli już wcześniej zainstalowałeś aplikację PeoPay to możesz dalej z niej normalnie korzystać. Gorzej jest jak jednak chcesz ją dopiero zainstalować – z tym musisz się chwilę wstrzymać. Wiemy, że możliwym jest instalowanie aplikacji z innych źródeł w formie pliku .apk, ale nie zalecamy tego robić w przypadku programów bankowych.

Jak informuje Pekao, aplikacja powinna lada moment wrócić do Sklepu Google Play. Portal Cashless dodaje, że usunięcie aplikacji jest spowodowane certyfikacją programu. Warto więc chwilę poczekać, aż gigant przywróci aplikację do sklepu.

Źródło: Pekao, Cashless

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!