Peppermint OS 10 doczekał się dużej aktualizacji o nazwie własnej “Respin”

Peppermint OS 10 doczekał się dużej aktualizacji o nazwie własnej "Respin"

Przez długi czas korzystałem z systemu, który nazywa się Peppermint. System ten ceniłem sobie za szybkość działania, stabilność oraz pewnego rodzaju oryginalność. Jego najnowsza odsłona – Peppermint OS 10 – doczekała się aktualizacji do wersji Respin.

Peppermint OS to bardzo sentymentalny dla mnie wybór. Dlaczego? Była to pierwsza dystrybucja, z której korzystałem długo, bowiem aż ponad rok. Mało tego, system ten bardzo lubiłem modyfikować przez co finalnie korzystałem z Peppermint OS wraz ze środowiskiem graficznym Unity.

Wracając do samego Pepperminta, system ten jest bardzo szybki, niezwykle stabilny i user-friendly. Wykorzystuje one bardzo lekkie środowisko graficzne LXDE, którego interfejs przypomina ten z Windowsa. Mało tego, aby jeszcze przyspieszyć OS, możemy dwoma kliknięciami wyłączyć wszelkie efekty graficzne. To sprawia, że Peppermint OS działa szybko nawet na starych i niezbyt wydajnych komputerach.

Warto sprawdzić: Peppermint OS 10 już jest! Co nowego w bardzo lekkiej dystrybucji Linuksa?

Peppermint OS 10 Respin

Twórcy wydali dużą aktualizację dla Peppermint OS 10, którą nazwali Respin. Co ona wnosi? Przede wszystkim to, co ma Ubuntu 18.04.3, czyli Linux Kernel 5.0.0-37, Firefox 71 itd. Dodatkowo znalazły się rzeczy dotyczące zmiany wielkości kursora, lepszy menedżer przeglądarek internetowych oraz zmieniono wersję sterownika pulseaudio-equalizer. Dodano również motywy ARC, a Arc-Red-Dark został motywem domyślnym, powiększono listę hostów w systemowym blokerze reklam i naprawiono kilka błędów występujących w narzędziu ICE.

Peppermint OS 10 doczekał się dużej aktualizacji o nazwie własnej "Respin"
Peppermint OS 10 Respin

Co z Peppermint OS 11? Nowa odsłona Pepperminta powinna pojawić się już latem (zapewne w maju lub czerwcu) i prawdopodobnie wniesie całkiem sporo nowości. Przede wszystkim system ten zacznie bazować na Ubuntu 20.04 LTS oraz będzie wykorzystywał Xfce w wersji 4.14 (a nie jak teraz – 4.12 i 4.13). Niestety, twórcy poinformowali, że będą musieli porzucić wsparcie dla procesorów 32-bitowych.

Korzystaliście z Peppermint OS? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!