Picture in Picture w YouTube już na iOS. Jest jednak pewien haczyk

iphone apple
iPhone 12 Pro

Picture in Picture to tryb, z którego użytkownicy Androida mogą korzystać od dawna. Jakiś czas temu funkcję Apple dodało do iOS, ale dopiero teraz dostaliśmy ją w YouTube. Jest jednak pewien haczyk.

Picture in Picture w YouTube na iOS już jest. Ale nie dla wszystkich

Funkcja “Obraz w Obrazie” w świecie Androida jest dosyć stara. Również i do mobilnej wersji YouTube zawitała jakiś czas temu. Z możliwości korzystają równie często aplikacje typu przeglądarka internetowa. Użytkownicy iOS musieli trochę poczekać.

Teraz właśnie Google dodało PiP do swojej aplikacji YouTube. Niestety, jest dostępna tylko dla wybranych użytkowników – podobnie jak na Androidzie. Otóż dodatek został zarezerwowany tylko dla tych, co wykupili YouTube Premium. Użytkownicy Androida mają jednak alternatywę. Wielu decyduje się na instalacją YouTube Vanced, czyli zmodyfikowanej wersji mobilnego YouTube’a wzbogaconego właśnie o kilka ważnych funkcji, w tym Picture in Picture.

Wracając do iOS, póki co, funkcja dostępna jest w wersji testowej. Aby z niej skorzystać należy nie tylko mieć YouTube Premium, ale także uruchomione opcje eksperymentalne. Testy mają potrwać do 31 października 2021 roku.

Dla przypomnienia, Picture in Picture Mode to specjalna funkcja, która pozwala nam wyświetlać film w formie pływającego okna. Dzięki temu możemy robić coś innego na telefonie jednocześnie oglądając materiał wideo.

Źródło: The Verge

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!