Pierwsze niereferencyjne karty graficzne z rodziny NVIDIA GeForce RTX 30 zostały zaprezentowane. To sprawka MSI!

MSI RTX

Firma MSI to jeden z wiodących na świecie producentów najwyższej klasy sprzętu gamingowego. Sam w komputerze mam ich kartę graficzną, ponieważ darzę tę firmę zaufaniem. NVIDIA pokazała nam swoje nowe produkty na tegotygodniowej konferencji, a dzień później Micro-Star International prezentuje autorską serię kart z układami Ampere. Premiera miała miejsce we Wrocławiu.

Drugie pokolenie układów graficznych RTX, czyli seria RTX 30, reprezentuje największy skok generacyjny w historii gamingowych procesorów graficznych. Bardzo cieszymy się widząc, jak partnerzy AIB (Add-in-Boards), tacy jak firma MSI, wspierają naszą technologię, oferującą wyjątkowe wrażenia w grach.

– powiedział Matt Wuebbling, wiceprezes ds. globalnego marketingu GeForce w firmie NVIDIA.

Pierwsze spojrzenie na karty graficzne z serii MSI GeForce RTX 30

Karty z serii GAMING zostały unowocześnione – zmieniono ich wygląd, utrzymując przy tym balans pomiędzy wydajnością, temperaturami i niskim poziomem hałasu. Wiodącym elementem w tej zmodernizowanej serii kart jest nowa konstrukcja wentylatora TORX 4.0, która charakteryzuje się parami łopatek połączonych ze sobą zewnętrznym łącznikiem. Całość tworzy w ten sposób obręcz skupiającą strumień powietrza w zmodernizowanym systemie chłodzenia TRI FROZR 2. Tylna płyta mocująca o matowo wykończonej powierzchni, nie tylko mechanicznie wzmacnia kartę graficzną, ale zapewnia również pasywne chłodzenie, dzięki zastosowaniu podkładek termicznych. System oświetlenia Mystic Light ozdabia zewnętrzną stronę karty graficznej, świecąc kolorami zsynchronizowanymi z pozostałą częścią komputera, dzięki wykorzystaniu technologii Mystic Light Sync i Ambient Link. Rodzaje oświetlenia można kontrolować i sterować z poziomu aplikacji Dragon Center.

Pierwsze niereferencyjne karty graficzne z rodziny NVIDIA GeForce RTX 30 zostały zaprezentowane. To sprawka MSI!

Karty z serii VENTUS powracają i jak podaje producent są teraz większe niż kiedykolwiek wcześniej. Seria wzbogacona została o wentylatory TORX 3.0, a poszczególne modele dostępne są w wersjach z trzema lub dwoma wentylatorami. Konstrukcja VENTUS ma skupiać się na wydajności niezależnie od wykonywanego zadania. Solidny system chłodzenia, tylna płyta mocująca, wzmacniająca mechaniczną konstrukcję karty, której powierzchnia wykończona jest fakturą szczotkowanego metalu oraz surowe, przemysłowe wzornictwo sprawiają, że karty graficzne z tej serii idealnie komponują się ze stylistyką każdego komputera.

Pierwsze niereferencyjne karty graficzne z rodziny NVIDIA GeForce RTX 30 zostały zaprezentowane. To sprawka MSI!

W najbliższym czasie planowane jest pojawienie się kolejnych serii korzystających z nowych układów. Co powiecie na RTX-a od MSI?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!