Pierwsze przecieki dotyczące MIUI 11. Chiński gigant chce stworzyć coś zupełnie innego!

miui 11

To, że rok 2019 przyniesie nam kolejną wersję nakładki firmy Xiaomi nie pozostawia złudzeń. Teraz w sieci pojawiły się pierwsze informacje na temat MIUI 11!

Nadchodzą duże zmiany?

MIUI jest aktualnie jedną z najpopularniejszych nakładek na rynku. Na całym świecie korzysta z niej ponad 300 milionów użytkowników. Wprowadzenie MIUI 10 przyniosło sporo zmian w funkcjonalności i w samym interfejsie. Najnowsza wersja nakładki trafiła już na ponad 40 modeli smartfonów giganta z Państwa Środka. Czas jednak iść dalej. Xiaomi już pracuje nad MIUI 11, a jeśli wierzyć plotkom nakładka ta jest już na ukończeniu i jest testowana przez deweloperów.

miui 11 2

MIUI 10 zostało zaprezentowane światu pod koniec maja 2018 roku. Najprawdopodobniej nowa wersja zadebiutuje w pierwszej połowie tego roku. Informacji na jej temat, na tą chwilę, posiadamy naprawdę niewiele, ale dopiero teraz w sieci pojawiły się pierwsze przecieki na jej temat pochodzące z corocznego spotkania deweloperów zajmujących się pracą nad nakładką. MIUI 11 ma być promowane hasłem “a new and unique OS”, a to może świadczyć o naprawdę sporych zmianach. Bardzo możliwe, że po raz kolejny zobaczymy zmianę wyglądu interfejsu, a liczba funkcji i usprawnień będzie zdecydowanie większa. Bez wątpienia duży nacisk będzie kładziony na wykorzystanie sztucznej inteligencji, która ciągle jest czymś na czym skupiają się producenci zarówno samych smartfonów jak i procesorów mobilnych.

Zobacz też: Koniec wsparcia MIUI Polska dla kolejnych urządzeń Xiaomi. Sprawdź, czy Twoje urządzenie dostanie aktualizacje!

MIUI 11 bez wątpienia trafi na wszystkie flagowce z ostatnich lat chińskiego giganta. Ciężko powiedzieć jak będzie wyglądać sytuacja w przypadku średniej półki. Posiadacze najnowszych średniaków czy budżetowców nie mają się czego bać, ale bardzo możliwe, że starsze modele przestaną być wspierane. W ciągu najbliższych tygodni w sieci powinny pojawić się kolejne informacje dotyczące nowej wersji MIUI, a może nawet pierwsze zrzuty ekranu przedstawiające jej wygląd. Z niecierpliwością czekamy na doniesienia na ten temat!

Czekacie na MIUI 11? Chcielibyście by interfejs został po raz kolejny całkowicie przebudowany? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!