Strona główna Aktualności Pierwszy smartfon Meizu z modemem 5G pojawi się dopiero w 2020 roku

Pierwszy smartfon Meizu z modemem 5G pojawi się dopiero w 2020 roku

-

Sieć 5G jest nieustannie rozwijana na całym świecie. Tak naprawdę tylko w nielicznych krajach nowa infrastruktura sieci jest na tyle rozbudowana, że można z niej korzystać. To nie przeszkadza jednak producentom w tworzeniu smartfonów z modemami 5G. Meizu swoje urządzenie tego typu zaprezentuje dopiero w 2020 roku.

Na Meizu z 5G będziemy musieli jeszcze poczekać

Pierwsze informacje na temat smartfona Meizu pozwalającego na korzystanie z dobrodziejstw nowego typu sieci pojawiły się w maju tego roku. Według tych plotek Meizu 17 miał otrzymać modem 5G i wyglądać podobnie do Meizu Zero. Pamiętajmy jednak o tym, że smartfon bez jakichkolwiek portów i przycisków okazał się porażką, a co za tym idzie bardzo możliwe, że producent z Państwa Środka porzucił ten pomysł i zamierza dopracować swoje urządzenie do perfekcji. Teraz w sieci pojawiła się grafika przedstawiająca plany chińskiej firmy.

Zgodnie z nią pierwszy smartfon Meizu wspierający sieć 5G powinien pojawić się dopiero w drugim kwartale 2020 roku. Nie wiemy jednak czy będzie to Meizu 17 czy smartfon ten zadebiutuje z 4G, a dopiero jego następca otrzyma modem nowej generacji. Co więcej chiński producent chce także podbić rynek routerów i urządzeń sieciowych. Testy tego typu sprzętów wspierających 5G mają rozpocząć się w trzecim kwartale 2020 roku, a ich produkcja i sprzedaż w czwartym kwartale.

Zobacz także: Meizu 16Xs zaprezentowany. Jest typowym średniopółkowcem

Na tę chwilę o pierwszym smartfonie Meizu pozwalającym na korzystanie z dobrodziejstw nowej infrastruktury sieci nie wiemy tak naprawdę nic. Do jego premiery pozostało jednak na tyle dużo czasu, że bez wątpienia w sieci jeszcze nieraz pojawią się o nim informacje. Bez wątpienia będzie to flagowiec o topowej specyfikacji, ale w 2020 roku pojawią się także nowe procesory, więc gdybanie na temat specyfikacji już teraz nie ma jakiegokolwiek sensu. Miejmy jednak nadzieję, że producent z Państwa Środka czymś nas zaskoczy!

Co myślicie o smartfonach Meizu? Zapraszamy do dyskusji!

Źródłogizchina

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej