Pixel 3a znika ze sklepów. Google już niedługo powinno wydać jego następcę!

google pixel 3a premiera 3

To już koniec Pixela 3a oraz Pixela 3a XL. Google oficjalnie potwierdziło, że smartfony te nie są już od dłuższego czasu produkowane, a co więcej teraz całkowicie zniknęły ze sklepu internetowego amerykańskiego producenta. Oczywiście nadal możemy zakupić je w innych miejscach, ale jeśli planowaliście kupno tańszych telefonów Google to radzę się spieszyć!

Kiedy zobaczymy następcę Pixela 3a?

Pixel 3a oraz Pixel 3a XL zostały zaprezentowane światu w maju zeszłego roku. I tak naprawdę, przede wszystkim za sprawą bardzo dobrego stosunku ceny do możliwości, zyskały uznanie zarówno samych recenzentów jak i użytkowników. O Pixelu 4a słyszymy od dłuższego czasu i tak naprawdę ciężko jednoznacznie stwierdzić, kiedy odbędzie się jego premiera. Plotki mówią zarówno o lipcu jak i o sporych opóźnieniach oraz konferencji mającej odbyć się w październiku. Z racji tego, że Google postanowiło zakończyć sprzedaż Pixela 3a oraz Pixela 3a XL możemy przypuszczać, że premiera odbędzie się jednak w najbliższej przyszłości.

Pixel 3a znika ze sklepów. Google już niedługo powinno wydać jego następcę!

Nadchodząca nowość amerykańskiego producenta ma zostać wyceniona na terenie Stanów Zjednoczonych na około 349 dolarów (ok. 1390 zł) za wariant z 128 GB pamięci wewnętrznej. Dla porównania Pixel 3a podczas swojej premiery kosztował 399 dolarów (ok. 1590 zł). W cenie tej natomiast otrzymywaliśmy 64 GB pamięci wewnętrznej. Tym samym Google może po raz kolejny zaskoczyć samych użytkowników rewelacyjnym stosunkiem ceny do możliwości, a tym samym stworzyć coś, co będzie cieszyć się gigantyczną popularnością.

Zobacz także: MSI Creator 17 zaprezentowany. Pierwszy laptop z ekranem Mini LED trafia na rynek!

Tym razem najprawdopodobniej nie zobaczymy większego wariantu średniaka amerykańskiego producenta. Pixel 4a może być bezpośrednim konkurentem dla zaprezentowanego jakiś czas temu iPhone’a SE. Oba modele mają być smartfonami stworzonymi dla fanów małych urządzeń i jednocześnie wyróżniać się wyjątkowo rozsądną ceną. Sam z niecierpliwością czekam na premierę tego sprzętu i liczę na to, że Google jeszcze w lipcu pozytywnie nas zaskoczy!

Czego oczekujecie po Pixelu 4a? Korzystaliście z którejś generacji smartfona Google? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!