Strona główna Producenci Google Pixel 4 pojawił się w rankingu DxO Mark. Pixel 3 w tyle,...

Pixel 4 pojawił się w rankingu DxO Mark. Pixel 3 w tyle, ale do konkurencji trochę brakuje

-

Tak naprawdę premiera nowych smartfonów Google była jedynie formalnością. Na temat Pixela 4 i Pixela 4 XL przed prezentacją pojawiło się w sieci tak dużo informacji, że amerykański gigant nie miał czym zaskoczyć świata. Teraz tańszy z flagowców Google został poddany testom przez ekipę DxO Mark. 

Pixel 4 w Dxo Mark czyli jest nieźle, ale mogłoby być lepiej

Oczywiście musimy pamiętać o tym, że punkty w rankingu aparatów tworzonych przez DxO Mark to nie jedyny wyznacznik, na który trzeba patrzeć przy zakupie smartfona. Niemniej jednak ekipa tego portalu przygotowuje zdjęcia porównawcze w powtarzalnych warunkach, a co za tym idzie jesteśmy w stanie porównań jak dane urządzenia wykonują zdjęcia. Teraz testom został poddany Pixel 4, ale Pixel 4 XL tak naprawdę posiada dokładnie te same aparaty, a co za tym idzie możemy zakładać, że tutaj wynik będzie podobny. Przypomnijmy, że głównym oczkiem jest matryca o rozdzielczości 12,2 Mpix oraz jasności f/1.7 z optyczną oraz elektroniczną stabilizacją obrazu, a dodatkowym teleobiektyw 16 Mpix o jasności f/2.4 z OIS oraz EIS oferujący 2-krotny zoom bezstratny.

W teście DxO Mark Pixel 4 uzyskał łączny wynik na poziomie 112 punktów. W samych zdjęciach smartfon ten zdobył 117 punktów, a w wideo 101 punktów. To sprawiło, że najnowszy sprzęt firmy Google musiał uznać wyższość aż siedmiu innych urządzeń. Dla przypomnienia Pixel 3 zdobył w DxO Mark 102 punkty, a co za tym idzie tutaj widzimy krok w bardzo dobrą stronę.

Zobacz także: Poznajcie najnowsze flagowce Google: Pixel 4 oraz Pixel 4XL!

Ekipa DxO Mark najwyżej oceniła działanie autofokusu przyznając w tej kategorii aż 99 punktów. Co ciekawe najgorzej wypada tryb nocny, którym Google chwaliło się podczas premiery Pixela 3. Bardzo możliwe, że amerykański gigant przygotuje aktualizację, która poprawi działanie aparatów w tej kwestii. Czy tak będzie w rzeczywistości? Czas pokaże. Niemniej jednak na tę chwilę Pixel 4 pozostaje w tyle, w kwestii zdjęć, za flagowcami Samsunga, Huawei, OnePlus czy Honora.

Co myślicie o Pixelu 4 i Pixelu 4 XL? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej