Pixel Watch na horyzoncie. Pojawiło się pierwsze zdjęcie

google pixel 4a
Google Pixel 4a

W to, że Google w końcu przygotuje swój zegarek nigdy nie wątpiłem. Pytanie jakie mogło się pojawić brzmiałoby nie “czy”, a “kiedy”. No i wychodzi na to, że premiera jest coraz bliżej, gdyż do sieci trafiło pierwsze zdjęcie, które rzekomo przedstawia fragment zegarka Pixel Watch.

Pixel Watch na zdjęciu? Możliwe…

Choć zdjęcie nie należy do najlepszych ani pod względem jakości, ani rozmiaru, to i tak możemy wyciągnąć z niego kilka wniosków. Udostępnione zostało przez Jona Prossera, który zapowiada, że to dopiero początek znacznie większej liczby materiałów na temat tego produktu.

pixel watch przeciek
Pixel Watch – rzekomo, fot. Jon Prosser

Przyglądając się powyższemu zdjęciu Pixel Watch możemy zauważyć, że nadchodzący zegarek Google najprawdopodobniej będzie miał okrągłą tarczę o naprawdę cienkich ramkach (albo tylko taki render, a rzeczywistość będzie inna). Z boku mamy widoczny fizyczny przycisk, który może także okazać się koronką do sterowania zegarkiem, jak mamy to w Apple Watchu. I w zasadzie to tyle…

Jon zapowiedział jednak, że więcej “dużych” grafik oraz materiałów wideo pojawi się już niedługo, co może oznaczać, że jest już w posiadaniu takowych, tylko woli podgrzewać atmosferę kolejnymi przeciekami (albo poczekać na reakcję Google). W każdym razie, nam nie pozostaje nic innego, jak poczekać na rozwój sytuacji i liczyć na to, że zdjęcia rzeczywiście przedstawiają Pixel Watch.

Kiedy Pixel Watch może się pojawić?

Jeśli okaże się, że opublikowane materiały rzeczywiście będą przedstawiały nadchodzący zegarek Google, to niewykluczone, że jego oficjalna zapowiedź pojawi się podczas Google I/O 2021 w maju. Sama premiera natomiast mogłaby się odbyć razem z nowymi Pixelami w 3 kwartale bieżącego roku. Czego natomiast możemy być pewni?

Google Pixel Watch będzie pracował pod kontrolą Wear OS, ale to nie powinno nikogo raczej zaskoczyć. Będzie to także pierwszy zegarek firmy, więc liczę na zastosowanie tutaj procesora Snapdragon Wear 3100 lub 4100 z NFC, w zależności od półki cenowej, w jaką będzie celował amerykański gigant oraz NFC z obsługą płatności zbliżeniowych Google Pay. Na więcej musimy poczekać…

Źródło: androidheadlines

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!