Płatna wersja przeglądarki Mozilla Firefox pojawi się jeszcze w tym roku

Płatna wersja przeglądarki Mozilla Firefox pojawi się jeszcze w tym roku

Czy użytkownicy byliby w stanie płacić comiesięczny abonament za korzystanie z przeglądarki? Według Mozilla tak. Firma ta już pracuje nad płatną usługą, która ma zostać uruchomiona jeszcze w tym roku. Co nowego nam ona przyniesie?

Nowości w Firefox będą płatne

Tak, dobrze przeczytaliście. Na rynku pojawi się kolejna usługa abonamentowa. I tak jak bardzo doceniam za to Spotify czy Netflixa tak nie wyobrażam sobie płacenia dodatkowo za nowe funkcje w przeglądarce. CEO Mozilli, Chris Beard, w wywiadzie udzielonym niemieckiemu T3N potwierdził, że nowa wersja Firefoxa będzie dostępna już w październiku tego roku. Jeśli jednak nie zamierzacie płacić za przeglądarkę, a to właśnie produkt Mozilli skradł wasze serca to mam dla was dobrą informację – to co do tej pory było darmowe pozostanie darmowe.

Zobacz także: Powraca Microsoft Flight Simulator. Już wiem na co zmarnuję setki godzin!

Tym samym Firefox Premium przyniesie nam nowości i to za nie będziemy płacić. Nowa usługa będzie umożliwiać użytkownikom przechowywanie plików w chmurze. Niestety Chris Beard nie zdradził światu jaką przestrzeń otrzymają osoby, które zdecydują się na wykupienie abonamentu, ale w tym segmencie rynku mamy ogromną konkurencję i może być ciężko przebić się Mozilli. To jednak jeszcze nie wszystko. Nie zabraknie także VPN mającego zapewnić w pełni prywatne oraz swobodne przeglądanie zasobów internetu. VPN jest jednak czymś co na przykład w konkurencyjnej Operze znajdziemy całkowicie za darmo.

Tym samym wszystko zależy od tego ile dokładnie będzie kosztować Firefox Premium oraz jakiej inne nowości zostaną wprowadzone. CEO Mozilli zaznaczył jednak, że firma przygotuje także darmowy okres próbny. Wszystko po to aby każdy z nas mógł na własnej skórze przekonać się czy potrzebuje płatnej wersji przeglądarki czy też nie. Już niedługo w sieci powinny pojawić się kolejne informacje na temat nowości w Firefox Premium i miejmy nadzieję także ceny subskrypcji. Pozostaje nam uzbroić się w jeszcze trochę cierpliwości!

Co myślicie o usłudze jaką będzie Firefox Premium? Bylibyście w stanie płacić comiesięczny abonament za przeglądarkę? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!