Play wdrożył plan przejęcia Virgin Mobile Polska

Virgin Mobile

Virgin Mobile było jednym z bardziej znanych wirtualnych operatorów sieci komórkowej. Pojęcie to oznacza, że Virgin Mobile Polska nie miało własnej infrastruktury, a bazowało na tej w posiadaniu Play. Co ciekawe, w 2018 roku prezes VM poinformowała, że ich sieć stała się full MVNO, co znaczyło tyle, operator pożycza tylko infrastrukturę. Mówiło się wtedy, że Play może wykupić Virgin Mobile…

Play przejmuje Virgin Mobile

Pierwsze dokumenty mówiące o tym, że Play przejmie Virgin Mobile zostały podpisane już na początku 2018 roku. Wtedy nie było to jeszcze pewną decyzją, ale jak widać transakcja zmierza ku końcowi. Spółka P4, czyli operator sieci komórkowej Play, podpisała w dniu 22 kwietnia 2020 r. „Przedwstępną Umowę Sprzedaży i Nabycia Udziałów” dotyczącą nabycia 100% udziałów w Virgin Mobile Polska Sp. z o.o. od jej wspólników i głównych inwestorów, w tym Delta Partners Emerging Markets TMT Growth Fund II L.P. oraz Dirlango Trading & Investments Limited. Cena nabycia 100% udziałów w Virgin Mobile została ustalona na 13,4 miliona euro., czyli 60,7 miliona złotych. Nabycie zostanie sfinansowane ze środków własnych oraz w oparciu o dostępne Play finansowanie zewnętrzne i przy zamykaniu transakcji będzie podlegało określonym korektom związanym z sytuacją finansową Virgin Mobile Polska. Zanim to jednak nastąpi, potrzebna jest zgoda antymonopolowa Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Po jej uzyskaniu, Play poinformuje o zawarciu „Przyrzeczonej Umowy Sprzedaży i Nabycia Udziałów”.

Play wdrożył plan przejęcia Virgin Mobile Polska

Zobacz też: a2mobile podnosi ceny, wciąż będzie atrakcyjnie, ale nie aż tak

Zgodnie z informacjami udostępnionymi przez Virgin Mobile we wrześniu 2018 roku, z sieci tej korzystało wtedy około 470 tysięcy osób. Nie mamy danych, ilu jest ich obecnie, ale z zgodnie z deklaracjami w 2019 roku WM powinno udać się osiągnąć próg rentowności, lecz nie opublikowano danych, by to potwierdzić.

Nie wiadomo jeszcze czy transakcja dojdzie do końca i co stanie się z ofertą Virgin Mobile. O wszystkim będziemy informować Was na bieżąco.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!