PlayStation 5 nagrywa dźwięki z mikrofonu podczas gry?

PlayStation 5 nagrywa dźwięki z mikrofonu podczas gry?

Wszystko dzięki fanom gry Demon’s Souls, którzy odkryli, że gra podczas zdobywania trofeów w grze przechwytuje również dźwięk z ich mikrofonów.

Na czym to polega?

Tytuł skłania nas do refleksji, czy PS5 nagrywa każdą naszą rozmowę dzięki mikrofonowi? Nic bardziej mylnego – jest to fajna funkcja, dzięki której możemy ponownie odsłuchać nasz okrzyk radości po zdobytym osiągnięciu, ot, takie urozmaicenie.

PlayStation 5 nagrywa dźwięki z mikrofonu podczas gry?

Skąd o tym wiemy?

Pewien użytkownik Reddita – helloiamjack – opublikował na forum swoją udaną walkę z bossem z gry. Nagranie dość szybko stało się viralem, gdyż w tle, oprócz wygranej walki słychać było również okrzyki szczęścia po dużym trudzie. Wiele graczy nawet nie zdaje sobie sprawy, że ich głos jest nagrywany, co pozwala na stowrzenie komplikacji dość zabawnych filmów ze śmiesznymi hasłami i okrzykami po wykonanych walkach. Całkiem zabawna sprawa – nie wiem czy chciałabym żeby ktoś usłyszał jak krzyczę jak mi coś nie wyjdzie, lub jak wygram, wystarczy, że współlokatorki muszą tego słuchać.

Czy opcję można wyłączyć?

Oczywiście, jest taka możliwość. Sony daje swoim użytkownikom wybór. Dźwięk przechwytywany jest z kontrolera DualSense, co w każdej chwili można wyłączyć w ustawieniach. Oznacza to, że nagrywanie dźwięku podczas zdobywania trofeów wcale obowiązkiem nie jest i nikt inny nie musi słuchać tego ponownie – co za ulga.

Chcielibyście usłyszeć ponownie wasz okrzyk radości?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!