Playstation 5 ze wsparciem dla PSP i PS Vita

Playstation 5 ze wsparciem dla PSP i PS Vita

Playstation 5 to z pewnością najgorętszy produkt japońskiej marki w 2020 roku. Jak się jednak okazuje, Sony nie zapomina o swoich starszych konsolach i prawdopodobnie wprowadzi wsparcie dla Playstation Portable oraz Playstation Vita.

Playstation Portable (w skrócie: PSP) to jedna z najpopularniejszych konsol przenośnych. Sony sukces zawdzięcza wielu czynnikom, natomiast ten handheld potrafi dać radość nawet dzisiaj. Vita to natomiast kolejny świetny sprzęt, który kupując za zaledwie kilka stówek daje nam dostęp do wielu bardzo dobrych tytułów. Jak się okazuje, japoński producent nie zapomniał o swoich starszych sprzętach.

Warto przeczytać: Mamy 2020, a ja wyposażyłem się w PlayStation Vita…

Playstation 5 ze wsparciem dla PS Vita i PSP

Sony wciąż rejestruje przeróżne patenty związane z PlayStation 5. Najnowszy dotyczy konsoli PSP, czyli handhelda z początku XXI wieku. Jak się okazuje, posiadanie Playstation Portable może być przydatne jeśli będziemy mieli Playstation 5. Co równie ważne, ten sam patent dotyczy także nieco nowszej konsoli, dokładnie Playstation Vita. Niestety, nie wiemy jak dokładnie Sony pozwoli nam wykorzystać starsze handheldy. Przewidujemy, że chodzi tu o grę zdalną (poruszanie się menu czy nawet granie w gry, gdzie konsola zastąpi nam pada) lub – choć to mniej prawdopodobne – o rozszerzenie biblioteki gier o właśnie tytuły z tych konsol.

Tekst patentu możecie przeczytać >>tutaj<<.

Muszę przypomnieć, że Playstation 3 pozwalało nam na sparowanie z PSP, natomiast Playstation 4 – z PS Vita. Również i tam mogliśmy zamienić naszego handhelda w dodatkowy kontroler do grania. Oczywiście w przypadku PSP nie było tak różowo, bowiem pierwsza przenośna konsolka Sony oferowała tylko jeden analog.

Mieliście lub macie PSP? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!