PlayStation Plus w kwietniu z hitami? Wszystko na to wskazuje!

playstation plus logo

Choć oficjalną ofertę PlayStation Plus na kwiecień 2021 poznamy lada moment, to do sieci trafiły już mocno prawdopodobne przypuszczenia internautów. Jakie gry powiększą biblioteki posiadaczy subskrypcji Sony? Zobaczcie sami!

Gry w kwietniowym PlayStation Plus to praktycznie pewniak

Dzięki chęci konkurowania Sony z Microsoftem nadchodząca odsłona gier PlayStation Plus przyniesie nam od razu premierową odsłonę gry. Do graczy trafi bowiem Oddworld: Soulstorm, czyli najnowsza pozycja, która według twórców powinna zapewnić graczom nawet 20 godzin rozrywki. Jeśli posiadacie PS5, to w tę grę zagracie w rozdzielczości 1440p przy 60 klatkach na sekundę, a w przypadku PS4 będzie to 1080p w 30 klatkach na sekundę.

Drugą grą, którą Sony wprowadzi do kwietniowej oferty PS Plus będzie Sekiro: Shadows Die Twice. Choć informacja o tym nie została potwierdzona, przeciek pochodzi od źródła, które poprzednio przewidziało pojawienie się Final Fantasy VII w marcowej ofercie. Część graczy natomiast przewiduje, że w kwietniu dostaniemy FarCry 5, Nier: Automata lub Mass Effect: Andromeda. W tym wypadku musimy jednak poczekać na oficjalną zapowiedź od PlayStation.

Ostatnią pozycją, którą zobaczymy w kwietniowym wydaniu PlayStation Plus będzie najpewniej Civilization VI, czyli jedna z najpopularniejszych gier strategicznych. Japońscy użytkownicy Reddita zauważyli, że w tamtejszym sklepie PS Store gra widnieje jako gratis dla posiadaczy subskrypcji PS Plus do końca marca. Ponadto Civilization VI jest obecnie niedostępna do kupienia w Polskim PS Store (i w wielu innych regionach również), co w okresie trwania promocji na daną grę jest dość zaskakującym zjawiskiem, o ile ktoś nie przygotowuje się do zaoferowania jej bezpłatnie.

Kwietniowe PS Plus to same hity?

Wszystko wskazuje na to, że Sony naprawdę postanowiło poprawić jakość swojej subskrypcji, której niestety do oferowanego przez Microsoft Game Passa jeszcze daleko. Wygląda na to, że Japończycy przygotowują dla graczy naprawdę interesujące pozycje:

  • Oddworld: Soulstorm (potwierdzone)
  • Civilization VI (przypuszczenia)
  • Sekiro: Shadows Die Twice / Far Cry 5 / Mass Effect: Andromeda / Nier: Automata (przypuszczenia)

Jeśli ta lista się potwierdzi, to muszę powiedzieć szczerze – Sony zawiesi sobie naprawdę wysoko poprzeczkę na kolejne miesiące.

Źródło: planetagracza

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!