Plus pobił rekord szybkości sieci 5G w Polsce

plus 5g

Plus jako pierwszy operator w kraju przekroczył szybkość 1 Gb/s w sieci 5G w warunkach komercyjnych. Rekordowy wynik został osiągnięty dzięki agregacji dwóch pasm.

Najszybszy internet mobilny od Plusa

Sieć Plus rozwija możliwości najszybszego 5G w Polsce w oparciu o posiadane zasoby i technologie. W Piotrkowie Trybunalskim sieć 5G Plusa w technologii 2600 MHz TDD została dodatkowo poszerzona o częstotliwości 1800 MHz i 2100 MHz. Dzięki agregacji częstotliwości, w trakcie kilku pomiarów w optymalnych warunkach radiowych, została przekroczona szybkość 1 Gb/s w sieci komercyjnej.

Cały czas rozwijamy nasze 5G. Nie tylko w zakresie pokrycia kraju, ale również parametrów technicznych. Osiągane obecnie szybkości transferu sprawiają, że będzie ono jeszcze lepiej służyło mieszkańcom Polski, którzy mogą korzystać z najlepszego internetu, kiedy i gdzie chcą oraz na wybranym przez siebie urządzeniu

powiedział Jacek Felczykowski, Członek Zarządu Cyfrowego Polsatu i Polkomtelu, operatora sieci Plus

Dzięki udanemu wprowadzeniu rozwiązań umożliwiających agregację mieszkańcy Piotrkowa Trybunalskiego mają możliwość korzystania z najszybszego transferu danych w sieci 5G Plusa. W mieście może on znacznie przekraczać 600 Mb/s w przypadku pobierania danych. Obecnie około 80% powierzchni Piotrkowa jest objęte zasięgiem 5G.

Wysokie wyniki uzyskiwane podczas pomiarów były powtarzalne. Prace związane ze zwiększeniem szybkości sieci 5G przy wykorzystaniu opisanego rozwiązania będą prowadzone dalej w innych miejscowościach w Polsce. Wśród urządzeń dostępnych w sklepie operatora umożliwiających agregację 5G i LTE w sieci Plus znajdują się router Huawei 5G CPE Pro 2 oraz smartfony Samsung Galaxy S21 5G, Samsung Galaxy S21 Ultra 5G oraz Samsung Galaxy S21+ 5G.

Źródło: plus.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!