Poczta Polska podnosi ceny swoich usług

kurier poczta polska
(fot. Poczta Polska)

Ostatnio wielokrotnie informowaliśmy Was o tym, że Poczta Polska zamierza podnieść jakość swoich usług. Niestety, tym razem mamy mniej przyjemne informacje, bowiem chodzi o podwyżkę cen.

Za usługi Poczty Polskiej zapłacimy więcej

Jak informuje Poczta Polska, nowy cennik wejdzie już 1 stycznia 2022 i ogólnie podniesie koszt usług. Rosnące ceny i niezbyt przyjemna inflacja sprawiają, że usługodawca jest zmuszony podnieść ceny przesyłek.

Podwyżka cen dotyczy wybranych form przesyłek w obrocie krajowym. Sięgają one zakresu od 2 do 11 procent, więc nie będzie to taka spora zmiana. Chociażby cena listów niezarejestrowanych (niepoleconych) ekonomicznych w formatach S i M wzrośnie o 30 groszy. Przesyłka polecona priorytetowa w formacie S zdrożeje o 10 groszy, a w M – 30 groszy.

Poczta Polska tłumaczy, że w skali roku zwykły Polak i tak nie odczuje zmian cen. Tutaj jednak trzeba zaznaczyć, że jeśli często korzystamy z usług Poczty, to jednak to odczujemy, choć nie aż tak drastycznie.

Warto podkreślić, że dla statystycznego Polaka, który wysyła coraz mniej listów, będzie to oznaczało dodatkowy wydatek rzędu kilku złotych w skali całego roku. Dla Poczty Polskiej nawet niewielka korekta cen świadczonych usług, to dodatkowy wzrost przychodu, który umożliwi uruchamianie nowych placówek pocztowych, jak i utrzymanie tych rzadziej odwiedzanych przez klientów, zlokalizowanych na terenach wiejskich.

Justyna Siwek, biuro prasowe Poczty Polskiej

Poczta Polska widocznie chce wykorzystać większe przychody na rozwój. Liczymy na to, że wzrośnie jakość usług, bo choć teraz jest znacznie lepiej niż jeszcze kilka lat temu, tak nadal sporo brakuje do prywatnej konkurencji.

Źródło: Poczta Polska

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!